НОВИНИ

Адвокат Трампа заявив, що спецпрокурор Мюллер не зможе пред'явити звинувачення президенту США

Це пов'язано з низкою принципів Міністерства юстиції, які забороняють прокурорам звинувачувати діючого президента.

Адвокатська контора спеціального прокурора Роберта Мюллера, який розслідує можливе втручання Росії у вибори Сполучених Штатів Америки,  визнала, що не може звинуватити діючого президента через  низку відповідних положень Мін'юста США. Про це адвокат Трампа Рудольф Джуліані повідомив в інтерв’ю каналу CNN.

 

"Вони (адвокатська контора) визнають факт, що не можуть нас звинувачувати", - заявив Джуліані у середу, 16 травня. Адвокат додав, що команда Мюллера визнала, що не має повноважень це робити "після деякіх боїв". Таке рішення пов'язане з низкою принципів Міністерства юстиції, які забороняють прокурорам звинувачувати діючого президента. При цьому мова не обовязково йде про відсутність доказів. 

 

Встановлений ще за часів президенства Річарда Ніксона прецедент передбачає, що Роберт Мюллер не має повноважень звинуватити президента. Також у повідомленні CNN йдеться, що якщо слідчі знайдуть кримінальні докази проти Трампа, команда Мюллера  спробує оскаржити ці керівні принципи Міністерства юстиції. В свою чергу,  юридична команда Трампа вважає, що для того, щоб виправдати такі дії, мають бути наведені докази саме його злочинів, а не когось іншого.

 

Нагадаємо, у січні 2018 року стало відомо, що спеціальний прокурор  планує допитати президента США  через можливе втручання Росії у проведення виборів у США. 24 січня Трамп заявив, що  готовий під присягою відповісти на питання Мюллера . У квітні Мюллер допитав щонайменше двох російських олігархів щодо фінансування передвиборної кампанії президента Дональда Трампа росіянами.

 

2 травня стало відомо, що у березні Мюллер під час зустрічі з адвокатами президента Дональда Трампа висунув питання направити повістку у суд для Трампа, якщо він відмовиться поговорити зі слідчими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.