НОВИНИ

Справа Балуха. Суд відмовився від експертизи відео з камер ізолятора

Зазначається, що обвинувачення завершило представлення "суду" так званих доказів вини українця.
В окупованому Криму так званий суд у справі незаконно засудженого українського активіста Володимир Балуха відхилив клопотання захисту про експертизу відеоматеріалу з камер спостереження ізолятора тимчасового тримання. Про це повідомляє Кримська правозахисна група у Facebook.

 

"Суддя відмовив у проведенні технічної експертизи відеозаписів з камер спостереження ІТТ, які зафіксували інцидент між Володимиром Балухом і начальником ізолятора Валерієм Ткаченком. Адвокати наполягали, що це дозволить визначити, чи були удари з боку начальника ІТТ, які могли б спровокувати Балуха на реакцію у відповідь", - йдеться у повідомленні.

 

 

Зазначається, що "суд" також відмовив захисту українця у допиті ув'язнених з камер ізолятора тимчасового тримання, і не задовольнив клопотання про запит даних про ув'язнених, які перебували в Роздольненському ІТТ у день конфлікту між Балухом і Ткаченком. Так, "суд" пояснив, що "ув'язнені з інших камер не могли чути те, що відбувається в коридорі і камері Балуха".

 

Водночас обвинувачення завершило представлення "суду" так званих доказів вини Балуха.

 

Наголошується, що деякі свідки обвинувачення не з’явилися на засідання, нібито через службову зайнятість і відрядження. Наступне засідання  відбудеться 31 травня о 15.00.

 

Нагадаємо, 10 травня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що в окупованому Криму керівництво СІЗО Сімферополя особисто провело обшук у незаконно засудженого українського активіста Володимир Балуха, який в знак протесту голодує понад 50 днів.

 

Як повідомлялося, 8 травня в окупованому Криму  працівники сімферопольського СІЗО погрожували розправою незаконно засудженому українському активісту Володимиру Балух через його "волелюбність". 

 

20 квітня Кримська правозахисна група повідомила, що засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха мають намір відправити в карцер СІЗО Сімферополя.  За даними правозахисників, Балуха звинувачують в «порушенні правил внутрішнього розпорядку».

 

Також 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України вимагає допустити українських лікарів до незаконно засудженого в окупованому Криму Володимира Балуха.

 

13 квітня Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент заявив, що в окупованому Криму на незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха чинять психологічний тиск та б'ють. Згодом заступник голови правління Кримьської правозахисної групи Володимир Чекригін повідомив, що до Балуха не пускають медиків.

 

16 квітня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Росії Тетяни Москальковоі з проханням надати кваліфіковану медичну допомогу незаконно засудженому в окупованому Криму Володимиру Балуху.  А також закликала РФ провести розслідування щодо фізичного та психологічного тиску на Балуха.

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.