НОВИНИ

У поліції назвали головну версію щодо причин пожежі в Балаклії

Крім того, Бех наголосив, що на місці вибухів не було сухої трави.

Глава поліції Харківської області Олег Бех повідомив, що пожежа в Балаклії могла статися через службову недбалість. Про це в середу, 16 травня, він заявив у ході  прес-конференції.

 

"Поки основною версією так і залишається, що це халатність військовослужбовців, які несли службу на території цієї військової частини. По справі проводяться слідчі дії. Справа ще вивчається прокурорами військової прокуратури України. Нам надаються відповідні доручення. В даний час версія так же і залишається, що загоряння виникло не з вогнища, яке занесене ззовні", – заявив Бех.

 

Крім того, він наголосив, що на місці вибухів у Балаклії не було сухої трави.

 

"Перебуваючи на місці події, сказати, що там була суха трава, я не можу. Тому що вона була зелена. Можливо, знаходження пороху і призвело до таких подальших подій", – додав Бех.

 

Нагадаємо, 3 травня в Балаклеї Харківської області сталося загоряння після планового підриву боєприпасів. Згодом Міністерство оборони України підтвердило, що на колишній технічній території 65 арсеналу в Балаклії Харківської області сталася пожежа, до локалізації якої залучено два пожежні танка та інженерна машина розгородження.  У відомстві також повідомили, що розглядають три версії: перша – загоряння трави шляхом попадання пожежного танка на пучок пороху, який лежав у траві; друга – попадання іскри з танка з вихлопної труби; третя – дія сонячних променів на вибухонебезпечні предмети, які знаходяться на цій території.

 

Мер Балаклії Іван Столбовий повідомив, що зараз проводиться частково евакуація 1,5 тис. людей – мешканців будинків, прилеглих до військового арсеналу. За словами голови Харківської ОДА Юлії Світличної, евакуювати все місто наразі не планують.

 

Поліція обмежила в'їзд в Балаклію через пожежу на території колишнього сховища артилерійських боєприпасів.  Водночас голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична назвала контрольованою ситуацію в Балаклії.

 

Пізніше пожежні розрахунки Збройних сил України та Держслужби з надзвичайних ситуацій локалізували основні осередки пожежі у Балаклії на колишній технічній території 65-го арсеналу. 

 

4 травня Держана служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що в Балаклії знизилася інтенсивність вибухів, а  станом на 7 годину ситуація контрольована, спостерігається тління чотирьох окремих осередків. Водночас у Міністерстві оборони України заявили, що сховища боєприпасів у Балаклії знаходяться в безпеці. 

 

8 травня пожежу на території колишнього сховища боєприпасів у Балаклії Харківської області було повністю ліквідовано

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.