НОВИНИ

Латвія прокоментувала відкриття РФ Керченського мосту в Криму

За словами спікер латвійського парламенту, необхідно зберігати тверді санкції проти Росії через анексію Криму.

Спікер парламенту Латвії Інара Мурнієце заявила, що будівництво Росією Керченського мосту в окупованому Криму не може бути затверджене "жодними цивілізованими нормами". Про це в середу, 16 травня, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

"Побудова Керченського мосту в Криму не може бути затверджена жодними цивілізованими нормами. Наша думка незмінна: зберігати тверді санкції проти Росії через анексію Криму", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо,  15 травня в окупованому Криму офіційно відкрили автомобільну частину Керченського мосту.

 

Згодом Сполучені Штати Америки засудили будівництво і часткове відкриття мосту через Керченську протоку між Росією і окупованим Кримом, здійснене без дозволу уряду України. Зазначається, що півострів Крим є частиною України, а будівництво мосту  є нагадуванням про готовність РФ перешкоджати міжнародному праву.  Зокрема, США закликають Росію не перешкоджати даному судноплавству.

 

Також у Європейському союзі заявили, що будівництво так званого Керченського мосту в окупованому Криму є черговим порушенням з боку Росії суверенітету і територіальної цілісності України. Як зазначається, будівництво мосту є фактом подальшої інтеграції протиправно анексованого Криму до РФ та ізоляції півострова від України, що є частиною території держави.

 

Крім того, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії виступило із засудженням відкриття мосту через Керченську протоку з території Росії до окупованого Криму.