НОВИНИ

У Держдепі США прокоментували затримання керівника "РИА Новости Украина"

Зазначається, що багато американських союзників також стали жертвою пропаганди РФ.

Представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Хезер Науерт під час брифінгу заявила, що Вашингтон розуміє той факт, що Україна захищається від впливу російської пропаганди, але закликає українську владу діяти щодо агентства "РИА Новости Украина" і його керівника Кирила Вишинського відповідно до закону. Про це йдеться на сайті МЗС США.

 

Зазначається, що багато американських партнерів також стали жертвою пропаганди РФ.

 

"Ми розуміємо, що Україна, як і багато інших країн, стурбована інтенсивною пропагандою. Боже, коли ми розмовляємо з багатьма нашими союзниками і партнерами за кордоном, вони, звісно, стали жертвою і розуміють вплив і охоплення російської пропаганди. Тому ми розуміємо побоювання України з цього приводу. Але в цілому це дуже серйозні дії, які необхідно здійснювати відповідно до закону", - зауважила вона.

 

 

Раніше керівнику російського агентства міжнародної інформації  "РИА Новости Украина" Кирилу Вишинському оголошено про підозру у держзраді. Зазначається, що кримінальне провадження відкрите за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України.

 

У свою чергу, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган відзначила, що слідством встановлено, що «Федеральное государственное унитарное предприятие «Международное информационное агентство «Россия сегодня», з метою проведення підривної діяльності проти України, у 2014 році, без передбаченої Законом України «Про інформаційні агентства» держреєстрації, створило «Росийское информационное агентство новости Украина», за допомогою якого протягом декількох років наповнювало український медіа простір спотвореною інформацією про події в Україні, в тому числі, виправдовуючи окупацію півострову Крим РФ.

 

Нагадаємо, Служба безпеки України у вівторок, 15 травня, прийшла з обшуками до київського офісу російського агентство міжнародної інформації  "РИА Новости Украина". Зокрема, працівники спецслужби спільно з Прокуратурою Криму розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ. Так, правоохоронці встановили, що вони використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України.

 

Згодом стало відомо, що у Києві Служба безпеки України затримала працівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

Також в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявили про стурбованість щодо затримання в Києві керівника російського агентство міжнародної інформації "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського і обшуками в його офісі. Зазначається, що відповідно до Гельсінського Заключного акту всі держави-учасниці ОБСЄ взяли на себе зобов'язання сприяти роботі на своїй території журналістів з іншої країни-члена.