НОВИНИ

Волкер розповів, як найкраще захистити російськомовне населення Донбасу

Спецпредставник підкреслив, що ситуація на сході України викликана не цивільним або етнічним конфліктом, а є наслідком прямого вторгнення Росії.

Спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер 15 травня на брифінгу в Слов'янську заявив, що найкращим захистом інтересів російськомовного населення Донбасу стане виведення російських військ з окупованої території України.

 

"Кращий захист російськомовного населення на Донбасі - це повне виведення російських військ", - сказав він.

 

Волкер підкреслив, що ситуація на Донбасі викликана не цивільним або етнічним конфліктом, а є наслідком прямого вторгнення Росії.

 

"Тут немає конфлікту серед українців, ні етнічного та громадянського протистояння. Цей конфлікт - наслідок прямого вторгнення Росії на схід України. Росія безпосередньо керує збройними силами в регіоні, а також здійснює політичний контроль над окупованими територіями", - заявив Волкер.

 

 

Спецпредставник також зазначив, що готовий проводити зустрічі по Донбасу з помічником президента Росії Владиславом Сурковим в будь-який час.

 

Волкер також привернув увагу до гуманітарних проблем на окупованих територіях і на лінії розмежування. За його словами, конфлікт суттєво впливає на екологічну ситуацію в регіоні. Зокрема, попри те, що багато промислові підприємства закриті, у них залишається великий потенціал для радіоактивного забруднення.

 

Крім того, Волкер відзначив погіршення ситуації з медициною в окупованих районах і на лінії розмежування, зокрема заявив про розповсюдження небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз.

 

Нагадаємо, 14 травня керівник української служби "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе повідомила, що  спеціальному представникові Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курту Волкеру продовжили та розширили мандат. Проте пізніше Гонгадзе, посилаючись на Державний департамент США, спростувала цю інформацію.

 

16 квітня Волкер заявив, що Європейському Союзу слід ввести санкції проти близького оточення президента Росії Владіміра Путіна, як це зробив Вашингтон.

 

Раніше спецпредставник Державного департаменту США у справах України повідомив, що планує в середині травня відвідати Україну. 

 

13 квітня Волкер повідомив, що Донбас є небезпечною територією через те, що на окупованих територіях перебувають російські військові. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.