НОВИНИ

Геращенко повідомила про погіршення стану політв'язня Клиха

За словами першого заступника голови ВР, українець "боїться ще раз потрапити в психіатричну лікарню".

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що стан незаконно засудженого українця Станіслава Клиха значно погіршився. Про це вона заявила у вівторок, 15 травня.

 

"Нещодавно я отримала листа від адвоката Станіслава Клиха, якому вдалося його відвідати, про дуже страшні речі: у нього значно погіршилося здоров'я. Станіслав відчуває значні проблеми зі здоров'ям, і він боїться ще раз потрапити в психіатричну лікарню", –  зазначила Геращенко.

 

Нагадаємо, 10 травня посольство Сполучених Штатів Америки в Україні заявило про вимогу від Російської Федерації звільнити незаконно засудженого українця Миколу Карпюка.

 

6 лютого український консул відвідав засудженого в РФ громадянина України Станіслава Клиха, який перебуває в Верхньоуральській в'язниці (Челябінська область РФ). Про це повідомив адвокат Ілля Новіков, який теж відвідав українця. Адвокат також повідомив про свій візит до Клиха, зазначивши, що той "виглядає трохи краще, ніж перед етапом з Грозного, але говорить ще незв'язно, ніж раніше, і зовсім не може утримувати увагу на одній темі".

 

Як повідомлялося, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

 

У Клиха в ув'язненні розвинувся психічний розлад. Згодом його стан здоров'я різко погіршився, він провів у комі шість днів.