НОВИНИ

У Харкові на виставку до роковин Чорнобиля скинулися самі чорнобильці

На фотовиставку в Харкові, присвячену річниці чорнобильській трагедії, частину коштів довелося збирати серед самих чорнобильців. Річ у тім, що рахунки місцевого відділення «Союз Чорнобиль Україна» арештовані через борги.

Фотовиставка «Чорнобиль. Я там був» відкривається у Харкові 26 квітня фотовиставка. Організаторам довелося зіткнутися з фінансовими труднощами. Річ утім, що рахунки харківського відділення «Союз Чорнобиль Україна» арештовані виконавчою службою через борги за комунальні послуги.

Як повідомив керівник відділення Анатолій Віннік, фотовиставка, яка стала майже візитівкою цьогорічних чорнобильських урочистостей у Харкові, від цього не постраждає. Директор виставки, ліквідатор і поет Валерій Болотов розповідає, що кілька тисяч гривень вдалося назбирати серед спонсорів та серед простих ліквідаторів.

«Це ж зрада з боку держави, з боку тих осіб, які закрили рахунки!» - обурений Болотов.

На фотовиставці «Чорнобиль. Я там був» демонструються перші з близько 15 тисяч знімків трагедії, зібраних серед харківських ліквідаторів. Деякі з них були засекречені тодішнім КДБ. На світлинах – перші дні трагедії, коридори під саркофагом, своєрідні «хроніки смерті» ліквідаторів. За словами автора ідеї такої фотовиставки Юрія Ворошилова, це «філософський погляд на Чорнобиль». Він представить на виставці і свої роботи, а також роботи інших фотожурналістів, що побували в Чорнобилі.

Виставка «Чорнобиль. Я там був» відвідає всі міста Харківської області, де мешкають ліквідатори, потім поїде Україною, а також, можливо, у Польщу, Німеччину та Австрію. Крім того, буде створено сайт та кілька документальних фотоальбомів, куди фотокореспондент Юрій Ворошилов додасть спогади ліквідаторів, які «так швидко вмирають». Керівник проекту Валерій Болотов наполягає: «Ніяких привітальних слів від керманичів та їхніх фото на перших сторінках альбому. Це – виключно для наших хлопців».

Нагадаємо, президент Віктор Янукович заявляв, що на Чорнобильській донорській конференції у Києві було зібрано близько 550 млн євро.

Після конференції про намір виділити кошти на ці цілі заявили Польща (1,5 млн євро) і Саудівська Аравія (20 млн доларів).

Україна під час міжнародної конференції розраховувала одержати €740 млн, яких не вистачає на зведеннянового безпечного конфайнмента «Укриття» над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

За словами Януковича, завдяки зібраним на донорській конференції коштам Україна отримала можливістьпобудови укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції до 2015 року.

Реальні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС для популяцій людини будуть доступні для аналізу до 2025-2026 року, оскільки покоління, що потрапило під прямий вплив радіації, тільки почало заводити сім’ї і народжувати дітей.

Експерти заявляють, що Україна може вимагати від Росії компенсацій за наслідки Чорнобильської катастрофи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.