НОВИНИ

У ЄС назвали термін, за який Польща має змінити судову реформу

Водночас Німеччина та Франція застерегли уряд у Варшаві від затягування із необхідними змінами до судової реформи.

Європейський союз повідомив, що Польща має ще шість тижнів для внесення змін до судової реформи. Про це повідомили 14 травня на засіданні Ради ЄС у Брюсселі.

 

Як зазначається, міністри країн Євросоюзу не ухвалювали рішення щодо подальших дій стосовно Польщі, зокрема, можливого запровадження санкцій. Так, причиною цього стали перші зміни до реформи та переговори, які ще тривають.

 

За словами віце-президента Єврокомісії Франса Тіммерманса, тепер на зустрічі міністрів 26 червня у Люксембурзі мають вирішити, якими будуть подальші кроки Брюсселя у конфлікті з Варшавою.

 

Тіммерманса зауважив, що в останні тижні було досягнуто певного прогресу, однак його "недостатньо, щоб вважати загрозу правовій державі усунутою".

 

Водночас Німеччина та Франція застерегли уряд у Варшаві від затягування із необхідними змінами до судової реформи.

 

"Ми очікуємо, що Польща вживе термінових заходів, які повністю враховують зауваження Єврокомісії", –  йдеться у спільній заяві представників урядів двох країн.

 

Як повідомлялося 17 квітня,пПольський Сейм та Сенат прийняли зміни до трьох законів про про Верховний суд, суди загальної юрисдикції та Національну раду судочинства. 

 

Нагадємо, 8 березня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі у Брюсселі з головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером і його заступником Франсом Тіммермансом представив так звану "Білу книгу", яка стосується верховенства права. Зазначається, що книга нараховує сто сторінок, де перераховуються причини запровадження нової реформи судової системи.

 

Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час зустрічі з головою Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі  заявив, що надмірний тиск Європейського Союзу на Польщу через рефому правосуддя може призвести до непередбачуваних наслідків. За його словами, такий тиск посилить в країні підтримку популістів, які мають антиєвропейські погляди.

 

1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

 

29 січня прем’єр-міністр Польщі Матуеш Моравецький заявив, що Варшава не розглядатиме варіант припинити членство в Європейському Союзі, незважаючи на серйозні суперечки щодо реформи судочинства з Європейською комісією. Прем’єр підкреслив, що Рада ЄС вимагає від польської сторони змінити пункти нової реформи судочинства, а саме випустила четверту рекомендацію, визначивши перелік кроків, які польська влада повинна виконати, щоб виправити ситуацію у найближчі три місяці й не допустити запуск санкцій.

 

Як повідомлялось, 10 січня президент Європейської Ради Дональд Туск дорікнув націонал-консерваторам з польської урядової партії "Право і Справедливість", що вони мають меркантильне ставлення до Європейського Союзу.

 

Наприкінці грудня минулого року Єврокомісія почала процедуру запровадження санкцій щодо Польщі через судову реформу. Однак польський уряд аргументує, що хоче зламати структуру влади, яка залишилася ще з комуністичних часів. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький, який очолив уряд країни з 11 грудня 2017 року, виступив на захист судової реформи.