НОВИНИ

Уряд Нідерландів відмовився від використання антивірусу "Лабораторії Касперського"

Компанії, що займаються питаннями захисту, також повинні припинити використання програм "Касперського".

Міністр безпеки і юстиції Нідерландів Фердинанд Грапперхаус повідомив, що уряд країни ухвалив рішення відмовитися від використання російського антивірусного програмного забезпечення "Лабораторії Касперського" через загрозу національній безпеці. Про повідомляє місцеве видання NOS.

 

"Це запобіжний засіб, ухвалений з точки зору національної безпеки", –  заявив Грапперхаус.

 

Як зазначається, компанії, що займаються питаннями захисту, також повинні припинити використання програм "Касперського".

 

Зокрема, Грапперхаус наголосив, що компанія підпорядковується російському законодавству і її можуть зобов'язати підкоритися інтересам розвідувальних служб РФ. Він також зауважив, що у Росії є наступальна кіберпрограма, яка в тому числі націлена на Нідерланди.

 

Водночас міністр повідомив, що в Нідерландах не було конкретних випадків зловживання з боку російської компанії, але цього не можна виключати в майбутньому.

 

"Уряд прийшов до висновку, що ризик кібершпіонажу і саботажу через антивірусне програмне забезпечення Касперського існує", –  підкреслив Грапперхаус.

 

Згідно з повідомленням, вжиті заходи відносяться тільки до антивірусного програмного забезпечення Kasperky Lab, а не до інших продуктів або послуг компанії.

 

Нагадаємо, 21 грудня 2017 року Міністерство оборони Литви повідомило, що уряд країни зобов'язав державні відомства замінити російське антивірусне програмне забезпечення "Лабораторії Касперського" через загрозу національній безпеці країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.