НОВИНИ

Радзинський порадив Ющенку читати історію, а не казки

Третій президент України Віктор Ющенко повинен був висловлюватися про історичні події тільки як приватна особа, а не як президент. Таку думку в інтерв'ю висловив відомий російський історик і письменник Едвард Радзинський.

«Коли не в усьому грамотний президент Віктор Андрійович Ющенко (можливо, він досить грамотний у фінансових питаннях?) розмірковує про предмет, про який не знає... Має право. Так! Але тільки в приватному порядку. Як людина на прізвище Ющенко. Як громадянин України. Але не як перша особа — в політиці. І тут моя думка досить зрозуміла: президенти повинні займатися державними справами, а історики – історією», – зазначив Радзинський.

Історик навів також приклад Росії, де президентська влада впливає на історичні дослідження.

«Зараз історією зайнялися президенти. І тут вже лихо самій історії! ... Нині в Росії створена «спеціальна комісія» при президентові – з питань історії. І це, мабуть, уперше: представники неісторичних відомств, таких як ФСБ, беруть участь разом із деякими фахівцями у «питаннях історії»... Останнім часом в якості прикладу наводжу один портрет, який висить у Кремлі на видному місці. Портрет Петра Великого. З точки зору Володимира Володимировича Путіна, це, очевидно, зразок для наслідування? А з точки зору не менш шановної людини, Льва Миколайовича Толстого, саме Петро — дегенерат і нелюд... І я б тут дав просту пораду: читати... Читати історію, а не казки», — порадив історик.

Нагадаємо, 17 квітня Віктор Ющенко висловлював свої думки про історію під час заходів із вшанування пам’яті героїв Холодного Яру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.