НОВИНИ

Туреччина відреагувала на сутички в Секторі Газа

Президент Туреччини Ердоган назвав загибель протестуючих палестинців "геноцидом" з боку Ізраїлю.

Віце-прем'єр турецького уряду Бекір Боздаг заявив, що Анкара вирішила відкликати послів зі Сполучених Штатів Америки та Ізраїлю після заворушень на адміністративному кордоні Сектору Газа. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що турецькі посли у Вашингтоні і Тель-Авіві відкликані для консультацій до турецької столиці.

 

Зокрема, президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав загибель протестуючих палестинців "геноцидом" з боку Ізраїлю.

 

"Те, що робить Ізраїль, - це геноцид. Неважливо, з якого боку це виходить - від США або Ізраїлю - я проклинаю цю гуманітарну драму, цей геноцид", - наголосив Ердоган.

 

Крім того, глава турецької держави також відзначив, що Анкара скликає екстрене засідання Організації ісламського співробітництва у зв'язку з подіями в Секторі Газа.

 

Раніше заступник речника Білого дому Радж Шах під час брифінгу заявив, що відповідальність за насилля у Секторі Газа несе угруповання ХАМАС.

 

Так, палестинське міністерство охорони здоров'я повідомило, що під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях до 58 осіб, 2 700 - травмовані. 

 

Нагадаємо, 14 травня у Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях зросла до 52.  Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб, з них вогнепальні поранення у понад 770 людей. Всього у протестах на кордоні беруть участь до 40 тисяч палестинців.

 

Також стало відомо, що  у Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі загинули 37 палестинців, сотні людей отримали поранення.

 

Як повідомлялось, 14 травня Сполучені Штати Америки заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.

 

Згодом Європейський Союз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості.  Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили. Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.