НОВИНИ

"Реагувати на російську агресію". У Міністерстві інформполітики вважають, що держава має регулювати інформаційний потік в країні

На думку Олександра Демченка, інформація, яка містить у собі терористичні чи інші загрози, повинна контролюватися державою.

Співробітник Міністерства інформаційної політики Олександр Демченко під час дискусії "Інформбезпека: як державі не перетворитися на монстра" відзначив, що інформаційна сфера в країні повинна регулюватися державними інституціями у період терористичних чи інших загроз.

 

Так, працівник Міністерства інформполітики відповів на питання, чи варто державі під час збойного конфлікту "закручувати гайки" в інформаційному просторі, щоб зменшити кількість дезінфнормації та пропаганди.


"Коли ми розглядаємо питання, які пов‘язані з "закручуванням гайок", то це питання "зради і перемоги"... Я просто наведу знову кілька прикладів, тому що для мене завжди найголовніше зрозуміти одне: не весь світ обертається навколо України, а відбувається трішки інше. Воно відбувається навпаки, і це також потрібно абсолютно для себе чітко зрозуміти", - зауважив він.

 

"Передвиборча кампанія у США 2016 року. Фейкові новини, кібератаки, російські "ведмедики", які граються з цим, Cambridge Analytica, про яку ми потім дізнаємося,участь у Brexit, участь у виборній системі США. І що ми побачили потім, а потім ми побачили боротьбу з фейковими новинами, потім ми побачили як пана Цукерберга запрошують до одного з комітетів Сенату, як його заслуховують. Потім ми побачили, як інші представники відомих американських компаній також запрошували до комітету Сенату. Якщо ми з вами подивимось на маніфест консервативної партії Великої Британії, з чим йшла Тереза Мей, то вона чітко пропонувала, що потрібно накладати податки на провайдерів, які забезпечують, або не контролюють негативну для держави інформацію, яка містить у собі терористичні чи інші загрози. Якщо ми подивимося з вами на Японію, на дуже розвинуту країну, у 2018 році був ухвалений антитерористичний закон, який дуже є сумнівним. І попри це Сіндзо Абе, прем‘єр-міністр, вимушений його підписувати. Питання в тому, що ми з вами живемо у такий період, коли держава має реагувати", - відзначив Демченко.

 

Наголошується, що більшість країн таким чином реагують саме на агресію з боку Росії.

 

"Якщо ви подивитесь на всі ці країни, то так чи інакше, вони реагували не просто на якусь там віртуальну агресію, вони реагують на російську агресію. Питання "закручування гайок" не слід підіймати просто, тому що якщо порівнювати Україну з іншими державами, то вибачте, ми аж ніяк не монстри", - підкреслив він.

Теги