НОВИНИ

Держава повинна регулювати інформаційні потоки та інформацію, яка дійсно заборонена в країні - Валентин Петров

На думку доцента Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, питання свободи потоку інформації залежить від довіри суспільства до держави та держінституцій.

Доцент Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Валентин Петров під час дискусії "Інформбезпека: як державі не перетворитися на монстра" зазначив, що в країні не може існувати абсолютна свобода потоку інформації.

 

За його словами, питання свободи залежить від довіри суспільства до  держави та державних інституцій.

 

"Річ у тім, що абсолютної свободи потоку інформації немає і не може бути. Є обмеження етичні, моральні, встановлені законом, тобто юридичні. І казати про абсолютно вільний потік інформації нам не приходиться. Колись ми аналізували українське законодавство, Кримінальний кодекс, і у нас виявляється понад 40 статей так чи інакше пов‘язані з відповідальністю за обіг інформації. І тут мова йде і про інтелектуальну власність, і про порнографію, і про комерційну таємницю, і таємницю листування. Тобі насправді вільного обігу інформації де-факто не існує. І тут принципове питання зовсім інше, це питання про довіру до держави і до державних інституцій", - зауважив він.

 

"Держава повинна регулювати інформаційні потоки та інформацію, яка дійсно заборонена в країні. Чи може це використовуватися для згортання прав і свобод? Так, може. Тоді питання про інше, про громадський контроль, про демократично-цивільний контроль над тими хто контролює", - додав доцент.

Теги