НОВИНИ

В інформаційного споживача повинна бути свобода вибору - Аліна Мосендз

На думку аналітика волонтерського інтернет-проекту Stop Fake, держава не повинна "закручувати гайки" в інформаційному просторі, бо це приведе до тоталітарного суспільства.

Редактор іспаномовної версії волонтерського інтернет-проекту Stop Fake Аліна Мосендз під час дискусії "Інформбезпека: як державі не перетворитися на монстра" висловали думку, що під час збройного конфлікту на Донбасі рівень медіаграмоності українського суспільства є дуже важливим.

 

За її словами, опитування показало, що питання медіаграмотності для українців не є актуальним.

 

"У минулому році в Stop Fake робили дослідження серед українців: чи існує загроза російської пропаганди; чи ви думаєте, що ви можете вирізнити де є фейкова новина, а де правдива; чи ви думаєте, що вам потрібні додаткові знання з медіаграмотності. Так от дуже вразили результати: майже 60% сказали: так, загроза пропаганди є. Ті самі 60 % кажуть: так, можу вирізнити. І 30% - це дуже високий показник, - кажуть "інтуїтивно". Ті ж 60% "та ні, не потрібні нам ніякі додаткові знання", - зауважила вона.

 

Крім того, редактор Stop Fake відповіла на питання, чи варто державі під час збойного конфлікту "закручувати гайки" в інформаційному просторі, щоб зменшити кількість дезінфнормації та пропаганди.

 

"Мені здається, що все ж таки "закручувати гайки" це не дуже правильно. Тому що це буде вести нас в тоталітарне суспільство. Так чи інакше свобода вибору повинна бути у споживача інформаційного теж. Інша справа, що споживач повинен вміти розрізняти і споживати відповідально не тільки алкогольні напої. Для цього потрібні додаткові знання. Все що стосується "закручування гайок" це все ж таки більше до спецслужб. Тому -  медіаграмотність", - підкреслила аналітик.

 

Теги