НОВИНИ

Квоти на біженців порушують суверенітет країн ЄС - прем'єр-міністр Польщі

Польща та Угорщина виступають проти політики Брюсселя щодо примусового розподілу біженців між країнами Євросоюзу.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час прес-конференції з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном заявив, що квоти на біженців, які встановлює Європейська комісія, порушує фундамент державного суверенітету країн Європейського Союзу.
 
 
Так, Польща та Угорщина виступають проти політики Брюсселя щодо примусового розподілу біженців між країнами ЄС.

 

"Пропозиція Євросоюзу, який накидає нам квоти  б'є по фундаменту державного суверенітету. Тут не йдеться про те, чи це сотні, тисячі чи десятки тисяч, хоча і це важливо, а про певну символіку захисту суверенітету, здатність знаходити компроміс, знаходити такі рішення на рівні ЄС, які влаштують усіх", - зауважив глава польського уряду.

 

За його словами, якщо в Європі хтось хоче приймати біженців, то ніхто їм цього не забороняє.

 

"Однак ми хочемо чітко зазначити, що тут, над Віслою, ми вирішуємо, хто приїжджатиме або хто не приїжджатиме до Польщі. З прем’єром Орбаном ми узгодили позиції: у нас точно такий самий підхід до цього питання", - підкреслив він.

 

У свою чергу, Орбан відзначив, що сучасний склад Європарламенту був обраний перед міграційною кризою в Європі, і тому важливі рішення у даній справі необхідно приймати після наступних виборів, які відбудуться у 2019 році.

 

"З'являється питання, чи не було б більш виважено і демократично почекати на вибори до Європарламенту в наступному році, коли вже знатимемо характер і вагу міграційної проблеми, жителі (країн ЄС) прийматимуть відповідні рішення",- наголосив угорський прем'єр.

 

Крім того, Орбан додав, що нові вибори до Європарламенту могли б "завершити цю справу".

 

"Якщо йдеться про майбутню європейську процедуру, то ми бачимо її у контексті захисту кордонів, а не як центр розподілу іммігрантів", - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.