НОВИНИ

Гройсман обговорив з міністром економіки Німеччини проект "Північний потік-2"

За словами Альтмаєра, уряд ФРН продовжуватиме підтримувати Київ з широкого спектра питань, у тому числі продовження санкційної політики проти держави-агресора.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч з міністром економіки Німеччини Петером Альтмаєром, у ході якої сторони обговорили російський проект будівництва газопроводу "Північний потік-2". Про це в понеділок, 14 травня, повідомляє прес-служба уряду.

 

 

За словами Гройсмана, "Північний потік -2" – це виключно геополітична конструкція, яка "покликана чинити політичний тиск на Україну та Європу", а також, за його словами, несе пряму загрозу Українській державі.

 

"Для Росії це вигідний проект, який в довгостроковій перспективі забезпечить залежність всієї Європи від Росії. І при цьому не існує жодної реальної гарантії, що Північний потік - 2 не буде використано у політичних цілях. Водночас я гарантую, що українська ГТС є і буде надійним транзитером та на 100% забезпечить транзит газу для європейських споживачів. Ми готові спільно с міжнародними партнерами як модернізувати, так і управляти нашою газотранспортною системою", – наголосив він.

 

У свою чергу, Альтмаєр підкреслив, що Берлін розглядає Україну як транзитера газу і важливого торговельного партнера в регіоні Східної Європи.

 

 "Ми покладаємось на Україну як транспортера", – наголосив він.

 

Водночас Альтмаєр додав, що уряд ФРН продовжуватиме підтримувати Київ з широкого спектра питань, у тому числі продовження санкційної політики проти держави-агресора.

 

"Ми повинні поважати і інтереси України, в тому числі фінансові, виробити гарантії з тим, щоб продовжити транзит газу Україною і досягти позитивних результатів", – зазначив він.

 

Як повідомлялося 8 травня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр запланував здійснити візит до Росії та України для обговорення проекту газопроводу "Північний потік-2". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.