НОВИНИ

Побиття українця в Польщі. Консул повідомила про покращення стану постраждалого

Криса розповіла, що чоловік перебуває у свідомості, розмовляє і відповідає на запитання.

Керівник консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса повідомила, що стан здоров'я українця, якого жорстко побили поблизу Варшави, покращується. Про це вона заявила в понеділок, 14 травня.

 

Так, Криса вранці відвідала 52-річного чоловіка у шпиталі Міністерства внутрішніх справ Польщі, де він проходить лікування.

 

"Cтан здоров'я чоловіка покращується, він лікується далі. Члени його сім'ї зараз перебувають в польському консульстві у Луцьку, отримують там візи, і планують вже завтра вранці прибути до Варшави", – повідомила вона.

 

За словами консула, зараз вирішується питання з медичним закладом про можливість його транспортування до України.

 

Водночас Криса заявила, якщо його стан значно покращиться, то сім’я забере його самостійно. Натомість, якщо будуть якісь побоювання щодо стану його здоров’я, то чоловіка буде перевезено каретами швидкої допомоги за посередництвом консульства і Тернопільської облдержадміністрації.

 

Крім того, консул додала, що чоловік перебуває у свідомості, розмовляє і відповідає на запитання.

 

Вона також зазначила, що чоловік не пам'ятає про обставини свого побиття. Водночас, не підтверджується інформація, поширена раніше у ЗМІ про те, що в результаті побиття чоловік мав епілептичний напад і відкусив собі частину язика. Лікарі поки що не дали згоду поліції на допит чоловіка у рамках кримінального провадження за фактом його побиття.

 

Нагадаємо,  у селі Ґлоскув неподалік Варшави група невідомих зловмисників напала на трьох громадян України та жорстоко побила одного з них. Так, Микола, Андрій та Руслан працюють в Асоціації водних компаній у Ґлоскуві. Вони займаються технічним обслуговуванням та очищенням дренажних канав. Їм від 45 до 52 років. Зазначається, що у четвер, 3 травня, українці пішли у місцевий магазин. Після виходу з нього їх зачепив незнайомий чоловік, згодом  сталася словесна перепалка.  У свою чергу, коли українці йшли додому, дорогу їм загородили дорогу два автомобілі, з яких вийшло шість-сім чоловіків. Нападники витягнули з багажників бейсбольні бити та накинулися з ними на українців. Руслану та Андрію вдалося втекти. Зловмисники змогли наздогнати тільки Миколу. Бандити зловили його і жорстоко побили. Наголошується, що під час побиття у чоловіка стався епілептичний напад. До лікарні його привезли з проламаним черепом, численними крововиливами та відкушеним язиком.  Крім того, чоловік  був у нетверезому стані, тому його не змогли допитати.

 

Консульський відділ посольства України в Польщі заявив, що напад на українця був скоєний однією особою. Зазначалося, що Україна підтримує контакт з місцевою поліцією та прокуратурою.

 

11 травня стало відомо, що громадянин України, якого жорстко побили  поблизу Варшави, знаходиться в критичному стані.