НОВИНИ

Рада ЄС ввела санкції проти організаторів "виборів" президента РФ у Криму

За словами Порошенка, тема деокупації та відновлення суверенітету України над Кримом є одним з нагальних пріоритетів європейського порядку денного.

Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти п’яти осіб, відповідальних за незаконне проведення "виборів" президента РФ в окупованому Криму. Про це в понеділок, 14 травня, повідомив президент України Петро Порошенко.

 

"Вітаю офіційне рішення Ради ЄС про запровадження санкцій проти п’яти осіб, відповідальних за незаконне проведення виборів Президента РФ в тимчасово окупованому Криму та Севастополі", – йдеться в повідомленні.

 

За словами Порошенка, покарання за будь-які незаконні дії проти суверенітету та територіальної цілісності України є неминучим.

 

"Мої зустрічі в Аахені з лідерами ЄС, Франції, Німеччини чітко підтвердили, що тема деокупації та відновлення суверенітету України над Кримом є одним з нагальних пріоритетів європейського порядку денного", – додав він.

 

Як повідомлялося, 11 травня комітет постійних представників Європейського союзу (Coreper) розширив список персональних санкції проти громадян Російської Федерації, які були організаторами незаконних виборів президента Росії в окупованому Криму.

 

Нагадаємо, 1 травня журналіст Рікард Йозвяк повідомив, що Європейський союз планує заморозити активи п'яти осіб, яких вважають відповідальними за проведення виборів президента Росії в окупованому Криму.  За його словами, відповідні санкції міністри Євросоюзу затвердять у середині травня. Крім того, Йозвяк додав, що нові дані будуть додані в список санкцій, які вже містять 150 чоловік і 38 організацій.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України заявило, що результати голосування за президента Росії, проведеного на території окупованого Криму, не будуть визнані ні Україною, ні міжнародною спільнотою.