НОВИНИ

Лондон і його європейські партнери, як і раніше, підтримують збереження іранської ядерної угоди - Мей

Зазначається, що прем'єр-міністр Британії провела телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час телефонної розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом заявила про важливість боротьби з дестабілізуючою діяльністю Ірану, а також разом із Вашингтоном підтримала право Ізраїлю на самооборону. Про це йдеться в заяві офіційного представника офісу британського прем'єра, повідомляє The Daily Mail.

 

Зокрема, обидві сторони засудили здійснені ракетні удари Ірану по ізраїльських силах в Сирії. 

 

Так, Мей відзначила, що важливо уникати провокаційних дій для забезпечення миру та безпеки в регіоні.

 

Крім того, прем'єр-міністр Британії наголосила , що Лондон та його європейські партнери, як і раніше, підтримують збереження даних домовленостей як найкращого способу запобігти розробці Іраном ядерної зброї.

 

Наголошується, що обидва лідери погодилися щодо важливості продовження діалогу між двома країнами.

 

Очікується, що  глави МЗС Британії, Німеччини, Франції та Ірану в Брюсселі у вівторок, 15 травня, щоб обговорити ядерну угоду з Іраном та наступні кроки.

 

Нагадаємо, 13 травня заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Тегеран планує в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження ядерної угоди. За словами Аракчі, у європейських країн є термін від 45 до 60 днів, щоб надати необхідні гарантії щодо захисту інтересів Ірану та компенсації збитків, завданих внаслідок виходу США з угоди. Він також додав, якщо європейські учасники угоди не нададуть у відведений строк необхідних гарантій, Іран повинен буде прийняти "вимушені рішення".

 

24 квітня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що Сполучені Штати Америки ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.

 

23 квітня стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон проситимуть президента США Дональда Трампа не виходити з ядерної угоди з Іраном, так як це може викликати серйозні проблеми.

 

Як повідомлялося,  17 жовтня президент США Дональд Трамп заявив про можливість повного виходу Сполучених Штатів із ядерної угоди з Іраном.