НОВИНИ

Уряд в Італії сформують противники санкцій щодо РФ та євроскептики - BBC

Президент Італії заявив, що 13 травня є останнім днем, коли партії можуть сформувати уряд, щоб уникнути розпуску парламенту.

В Італії лідер популістської партії  "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо заявив, що досягнув домовленості про коаліційну програму з ультраправою партією "Ліга Півночі". Про це повідомляє BBC.

 

За його словами, переговори щодо кандидатури прем'єр-міністра наразі продовжуються, однак неділя, 13 травня,  була "дуже продуктивним днем".

 

Крім того, він додав, що прем'єр-міністром не буде технократ (уряд, що складається з фахівців і формується за неідеологічними принципами; за технократичним методом уряд формується не на політичній, а на професійній основі, - Ред.).

 

"Лідер "Руху п'яти зірок" Луїджі Ді Майо та лідер "Ліги Півночі" Маттео Сальвіні є ключовими учасниками переговорів про уряд. Обидва політики неодноразово виступали проти накладених на Росію санкцій", - йдеться у повідомленні.

 

Так, президент Італії Серджо Маттарелла заявив, що 13 травня є останнім днем, коли партії можуть сформувати уряд, щоб уникнути розпуску парламенту.

 

Нагадаємо, 8 травня в Італії переговори про створення парламентської коаліції зазнали невдачі, залишивши країну перед ризиком проведення нових виборів або створення нейтрального тимчасового уряду до кінця року.  Зазначається, що президент Італії Серджо Маттарелла зауважив, що залишилися лише два варіанти після невдалого третього раунду переговорів. Так, тимчасовий уряд повинен був скласти  бюджет на 2019 рік з метою уникнення можливих "кризових явищ" через збільшення податку на продажі у цьому році. Зокрема, даний уряд працював би до кінця року, а потім розпустився б перед виборами на початку 2019 року.

 

20 квітня лідер італійської партії "Вперед, Італіє!" Сільвіо Берлусконі відкинувможливість формування коаліційного уряду із "Рухом 5 зірок".

 

Як повідомлялося, у березні в Італії були проведені парламентські вибори.  

 

Зазначалося, що під час цьогорічних парламентських виборів вперше була застосована змішана мажоритарно-пропорційна виборча система: одна третина місць визначається за мажоритарною системою, а дві третини - за пропорційною системою.

 

Найбільшу кількість голосів отримала партія "Рух 5 зірок". Водночас найбільшу кількість місць у парламенті отримала консервативна коаліція, до якої входять ультраправа "Ліга Півночі", партія "Вперед, Італіє" і ліва "Партія свободи та рівності".

 

Два раунди консультацій щодо формування уряду між президентом Італії та політичними партіями не призвели до виходу із політичного глухого кута у країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.