НОВИНИ

У Варшаві тисячі людей вийшли на антиурядовий мітин

Поліція стверджує, що у марші взяли участь 12 тисяч осіб, але представники столичної ратуші кажуть - 90 тисяч осіб.

У столиці Польщі Варшаві тисячі людей вийшли на антиурядовий мітинг "Марш свободи", таким чином протестуючи проти політики консервативного уряду. Про це повідомляє Polskie Radio.

 

Варто зазначити, що демонстрацію організовала опозицією ("Громадянська Платформа", "Новочесна" і "Комітет захисту демократії").

 

За даними правоохоронців, у марші взяли участь 12 тисяч осіб, але представники столичної ратуші повідомлять про іншу цифру - 90 тисяч осіб.

 

За словами керівника партії "Громадянська платформа" Ґжеґожа Схетини, опозиція має обов’язок перед поляками, збудувати коаліцію, яка зможе виграти найближчі вибори.

 

Він сказав, що разом з іншими групами його партія створює громадську коаліцію, яка відкрита для всіх інших партій, в тому й лівих і ліберальних.

 

"Ми разом не тому, що боїмося, а тому, що ми хочемо дати полякам надію, що закінчиться цей фатальний час", - сказав він.

 

Нагадаємо, раніше польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

Як повідомлялося, президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.