НОВИНИ

УПЦ КП звинуватила РФ у втручанні в процес визнання автокефалії

У зверненні наголошують, що через дипломатичні та інші канали в інтересах влади Росії та Московської патріархії здійснюється тиск на Константинопольський патріархат.

Українська православна церква Київського патріархату звинувачує Росію у втручанні в процес визнання автокефалії православної церкви в Україні. Про це повідомляється у синодальному зверненні з питання утвердження в Україні єдиної Помісної православної церкви, опублікованому на сайті УПЦ КП.

 

В УПЦ КП наголошують, що питання надання Вселенським патріархом Томосу про автокефалію православної церкви в Україні є справою, яка вирішується між Константинопольським патріархатом і православною церквою в Україні.

 

"Українська держава, і зокрема президент України, не втручаються у внутрішні церковні справи, не порушують конституційної норми про відділення церкви від держави, а виключно надають сприяння у питаннях, які належать до державної компетенціїНатомість відомими є численні факти політичного і державного втручання з боку Російської Федерації та про-кремлівських політичних сил в Україні у процес визнання з метою перешкодити йому" - йдеться у зверненні.

 

У зверненні також зазначається, що через дипломатичні та інші канали в інтересах влади Росії та Московської патріархії здійснюється тиск на Константинопольський патріархат, інші помісні православні церкви.

 

"Зважаючи на ці факти ми висловлюємо протест проти втручання Російської Федерації у церковні справи, проти використання про-кремлівськими політиками свого впливу в керівних структурах митрополії Московського патріархату в Україні з метою перешкодити визнанню автокефалії", - йдеться у синодальному зверненні.

 

Окрім цього, УПЦ КП закликав архієреїв, духовенство, ченців та мирян, що перебувають зараз в підпорядкуванні Російської церкви, до усвідомленого, добровільного єднання в єдину Помісну православну церкву в Україні.

 

Як повідомлялось, Верховна Рада в четвер, 19 квітня, підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

 

18 квітня голова Верховної Ради повідомив, що в парламенті зареєстровано проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні".  Водночас Парубій повідомив, що доручив профільному комітету з питань культури і духовності в позачерговому порядку розглянути проект відповідну постанову для внесення його на розгляд Верховної Ради вже 19 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.