НОВИНИ

"Пред'явили звинувачення у вбивстві". В Ірані українцю загрожує смертна кара

Наразі розслідування у справі завершено, проведена страхова експертиза, невдовзі матеріали будуть передані до суду.

 В Ірані українському морякові Андрію Новiчкову загрожує смертна кара, у разі доведення його вини у вбивстві іранця. Про це йдеться в петиції з закликом захистити Новічкова, опублікованій на сайті президента.

 

"17 січня 2017 року о 08:37 на судні Arezoo, під прапором Ірану, порт приписки Qeshm стався інцидент. Молодший рядовий матрос Мохаммад Бахранпур вистрибнув за борт. Свідком цієї події став Андрій Олександрович Новiчков. Єдиний християнин, громадянин України на борту судна. Після цього, українцю пред'явили звинувачення у вбивстві.", - повідомляється в петиції.

 

За словами начальника управління Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич, справа Новічкова перебуває на особливому контролі МЗС та посольства України в Ірані.

 

Наразі розслідування у справі завершено, проведена страхова експертиза, невдовзі матеріали будуть передані до суду.

 

"З першого дня після надходження інформації про арешт Андрія Новічкова посольство підтримувало постійний зв'язок з ним та його родичами, надало допомогу у пошуку адвоката, якого рекомендувало представництво ITF в Ірані. Консул відвідав його у місці тимчасового тримання, був присутній на всіх засіданнях у справі. Посольство контролювало виконання компанією судовласником зобов’язань за трудовим контрактом", - наголосив Кирилич.

 

За його словами, у вересні 2017 року консул взяв Новічкова на поруки, що є винятковою практикою, і моряка випустили з в'язниці. Після цього постало питання місця його проживання та харчування, отримання дозволу на перебування в Ірані - все це вирішував консул, як і медичне обстеження після виходу із в’язниці, передачу необхідних речей

 

Також, за словами Кирилича, зараз опрацьовується питання щодо оплати послуг адвоката за кошти бюджету.

 

Водночас керівник проектів одеської доброчинної організації "Фонд допомоги моряками "Ассоль" Андрій Шевченко підкреслив , що Новічкова можуть обміняти на іранського громадянина, затриманого в Україні.

 

"За попередньою інформацією, в Україні затримали громадянина Ірану, який, можливо, є родичем когось із правління. Влада Ірану пропонувала його обміняти", - пояснив він..

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.