НОВИНИ

СБУ передала до суду в Гаазі докази причетності російських військових до обстрілу Маріуполя

За словами Грицака, СБУ проводить активну роботу по збору доказів російської присутності на території України.

Служба безпеки України передала до Міжнародного суду ООН в Гаазі докази причетності кадрових російських військових до артобстрілу Маріуполя Донецької області 24 січня 2015 року. Про це під час брифінгу розповів голова Служби безпеки України Василь Грицак.

 

За словами Грицака, СБУ із самого початку війни проводить активну роботу по збору доказів російської присутності та участі військовослужбовців збройних сил Росії на території України.

 

Окрім цього, Грицак нагадав, що 7 травня 2018 року СБУ провела брифінг, на якому надала інформацію про безпосередню участь в організації та самому обстрілі мікрорайону "Cхідний" у Маріуполі, про причетність до цього військовослужбовців РФ.

 

"Станом на сьогодні ці матеріали передані до Міжнародного суду ООН і надіслані до 184 українських установ за кордоном, а на разі збираються докази участі російської армії у обстрілі міста Краматорськ, - додав Грицак.

 

Нагадаємо, 9 травня Постійний третейський суд в місті Гаага видав оголошення про прийняття рішення по суті у позові групи 19 українських осіб проти РФ щодо протиправної експропріації їхнього майна. Так, Росія повинна сплатити компенсацію українським інвесторам за анексію Криму на суму в 159 мільйонів доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.