НОВИНИ

У Німеччині екологи звернулися до суду через будівництво "Північного потоку-2"

Початок екскаваторних робіт у Грайфсвальдській затоці заплановано на 15 травня.

У Німеччині об'єднання екологів Nabu запросило у Верховному адміністративному суді Грайфсвальда проміжну постанову, яка дасть можливість розглянути позов проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" в Грайфсвальдській затоці. Про це в п'ятницю, 11 травня, повідомляє Deutsche Welle.

 

Як зазначається, Nabu звернулося до суду ще в лютому з проханням винести окрему ухвалу проти дозволу на будівництво "Північного потоку - 2".

 

Так, голова об'єднання Лайф Міллер повідомив, що компанія "Північний потік-2", яка займається будівництвом газопроводу, намагається "поставити екологів перед доконаним фактом" і ігнорує загрозу екосистемі затоки, про яку заявляє Nabu.

 

Згідно з повідомленням, представники організації наполягають на тому, що газопровід "завдасть непоправної шкоди крихкій екосистемі", і, крім того, абсолютно зайвий – попит на російський газ в Європі не настільки високий, щоб будувати ще один газопровід.

 

Початок екскаваторних робіт у Грайфсвальдській затоці заплановано на 15 травня.

 

Нагадаємо, 3 травня у німецькому місті Лубмин у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочали роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування газопроводу "Північний потік-2". 

 

26 квітня міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". 

 

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.