НОВИНИ

Нацрада вирішила позапланово перевірити "Інтер"

Підставою для перевірки став лист від Департаменту захисту національної державності СБУ та скарги окремих громадян.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення під час засідання призначила виїзну позапланову перевірку телеканалу "Інтер" через трансляцією 9 травня концерту "Победа. Одна на всех", в якому виявлені ознаки пропаганди.

 

Зокрема, підставою для призначення даної перевірки став лист від Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України, а також скарги окремих громадян, що зміст передачі принижує їх гідність як українців та закликає до підриву цілісності держави.

 

Водночас у листі  СБУ йдеться про те, що висловлювання ведучих концерту Андрія Доманського та Анастасії Даугуле містили ознаки пропаганди, яка створює викривлене уявлення про  історію України та дискредитації сучасних процесів у державі, пов'язаних з декомунізацією.

 

Наголошується, що проведений Нацрадою моніторинг підтвердив, що у часовому проміжку з 22:30 до 22:40 було зафіксовано таке висловлювання ведучих: "Восемь миллионов украинцев погибли от рук фашистских захватчиков - это наша история, это наша генетическая память. И сегодня мы не можем позволить, чтобы улицы наших городов называли именами фашистских преступников, а их портреты безнаказанно проносили в факельных шествиях по нашей столице, где каждый метр полит кровью наших соотечественников". 

 

У свою чергу, за рішенням регулятора, такі заяви є ознакою порушення вимог закону України "Про телебачення і радіомовлення", згідно з яким не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також поширення ТРК інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи.

 

Крім того, Нацрада вважає, що "Інтер"порушив закон "Про інформацію", згідно з яким інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

 

Як повідомлялося, 9 травня представники політичної партії "Національний корпус" і громадської організації "Національні дружини" заблокували будівлю телеканалу "Інтер" з вимогою позбавити канал ліцензії через "системну антиукраїнську редакційну політику".

 

Нагадаємо, 8 травня  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відреагувала на відеоролик з концерту каналу "Інтер" до 9 травня, який викликав обурення у соціальних мережах. "Чергова маніпуляція і танці на ранах суспільства, якими, як правило, є старозавітні концерти на кшталт "голубого огонька"  – є ніякою не свободою слова, не точкою зору, а діями, що спрямовані на розкол суспільства, спробою чергової атаки в інформаційній війні, використанням людей як матеріалу для пропаганди, а тим більше – старших людей, чиї життя заслуговують на шану", - заявили у Нацраді. У відомстві закликали мовників виважено та відповідально ставитися до програмного наповнення, не розколювати суспільство, убезпечити аудиторію від мови ворожнечі та ненависті, говорити толерантно й з повагою до усіх співгромадян – про цінності життя й високу вартість миру.

 

Раніше "Інтер" поширив відео-анонс святкового концерту телеканалу до 9 травня, у якому, зокрема, використана радянська символика. Крім того, у ролику ведучі говорять про "генетичну пам’ять", і про те, що  "сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їх портрети безкарно проносили під час факельної ходи в нашій столиці, де кожен метр просякнутий кров'ю наших співвітчизникі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.