НОВИНИ

У США оприлюднили копії дописів російської "фабрики тролів" у Facebook

Часто вплив здійснювався через групи у соцмережі афроамериканців та ЛГБТ-спільноти.

Члени Комітету з розвідки Палати представників США опублікували копії проплачених "фабрикою тролів" постів у Facebook, які створювалися з метою вплинути на американські президентські вибори у 2016 році. Про це повідомляється на сайті комітету.


У січні 2017 року розвідка дійшла висновку, що Росія втручалася в американські вибори, намагаючись сприяти перемозі Дональда Трампа і програшу Гілларі Клінтон.

Член комітету Адам Шифф під час відкритого слухання в листопаді 2017 року за участю представників Facebook, Twitter і Google зазначив, що [російська] кампанія в соціальних мережах була спрямована на розкол в США, розпалювання заворушень на грунті низки розбіжностей.

 

"Росіяни зробили це, об'єднавши фейкові акаунти, сторінки і спільноти, щоб просувати політизований контент і відео, а також мобілізувати справжніх американців підписувати онлайн-петиції і брати участь в мітингах і протестах", - заявив він.

 

 

Часто вплив здійснювався через групи у Facebook афроамериканців та ЛГБТ-спільноти. Вартість одного оголошення у середньому складала порядка 150 російських рублів.За даними розвідки, всього було придбано понад 3,5 тисячі оголошень. Їх побачило 11,4 мільйонів американців. Загалом російська "фабрика тролів створила 470 сторінок в Facebook, які згенерували 80 тисяч одиниць контенту і розповсюдили його на більш ніж 126 мільйонів американців.

 

Як повідомлялося, раніше у травні у Сенаті США оприлюднили частину доповіді щодо втручання Росії у вибори.

 

27 квітня Комітет палати представників Конгресу США розсекретив частину доповіді щодо справу про втручання РФ у вибори президента США. 

 

Офіційний представник Департаменту національної безпеки Сполучених Штатів Америки (Department of Homeland Security, DHS) Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.

 

Центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.