НОВИНИ

У Нацраді анонсували засідання щодо концерту "Інтера" до 9 травня

Зокрема, регулятор має проаналізувати весь ефір телеканалу за 9 травня на предмет можливих порушень законодавства.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 11 травня розгляне питання щодо концерту "Інтера" до 9 травня. Про це в четвер, 10 травня, повідомив член Національної ради Сергій Костинський на своїй сторінці в Facebook.

 

"Отримую багато дзвінків з проханням прокоментувати ситуацію щодо звинувачень у фашизмі, які пролунали в ефірі телеканалу "Інтер" на адресу героїв, які віддали своє життя за незалежність України. Єдине, що можу сказати: слідкуйте завтра за засіданням Національної ради. Початок об 11:00", – заявив Костинський.

 

За його словами, регулятор має проаналізувати весь ефір "Інтера" за 9 травня на предмет можливих порушень законодавства.

 

Як повідомлялося, 9 травня представники політичної партії "Національний корпус" і громадської організації "Національні дружини" заблокували будівлю телеканалу "Інтер" з вимогою позбавити канал ліцензії через "системну антиукраїнську редакційну політику".

 

Нагадаємо, 8 травня  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відреагувала на відеоролик з концерту каналу "Інтер" до 9 травня, який викликав обурення у соціальних мережах. "Чергова маніпуляція і танці на ранах суспільства, якими, як правило, є старозавітні концерти на кшталт "голубого огонька"  – є ніякою не свободою слова, не точкою зору, а діями, що спрямовані на розкол суспільства, спробою чергової атаки в інформаційній війні, використанням людей як матеріалу для пропаганди, а тим більше – старших людей, чиї життя заслуговують на шану", - заявили у Нацраді. У відомстві закликали мовників виважено та відповідально ставитися до програмного наповнення, не розколювати суспільство, убезпечити аудиторію від мови ворожнечі та ненависті, говорити толерантно й з повагою до усіх співгромадян – про цінності життя й високу вартість миру.

 

Раніше "Інтер" поширив відео-анонс святкового концерту телеканалу до 9 травня, у якому, зокрема, використана радянська символика. Крім того, у ролику ведучі говорять про "генетичну пам’ять", і про те, що  "сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їх портрети безкарно проносили під час факельної ходи в нашій столиці, де кожен метр просякнутий кров'ю наших співвітчизників".