НОВИНИ

Парламент Угорщини вчетверте обрав прем’єр-міністром Орбана

Зазначається, що за обрання Орбана проголосували 134 депутати.

Парламент Угорщини проголосував за обрання Віктора Орбана прем’єр-міністром. Про це повідомляє угорський портал zoom.hu.

 

Зазначається, що за обрання Орбана проголосували 134 депутати. Так, проти були 28, а 36 - утрималися.

 

Зокрема, згодом він склав присягу перед членами парламенту.

 

Читайте також: Парламентські вибори в Угорщині: третій поспіль термін Орбана

 

Наголошується, що обранець подякував громадянам, які взяли участь у виборах, незалежно від того, за кого вони проголосували, і пообіцяв служити всьому народу, покладаючись на дві третини депутатів парламенту.

 

"Я вдячний тим, хто підтримав мене. Будь ласка, подивіться на мене як на прем'єр-міністра, як на одного з вас", - сказав він.

 

 

У свою чергу, під час виступу прем’єр виклав майбутні  цілі своєї роботи, серед яких зупинка демографічного спаду, нові залізниці та нові автомагістралі, розвиток АЕС "Пакш",  створення нової угорської армії, розбудова стратегічних відносин з Польщею та інші.

 

Кім того, він також заявив про точну мету: Угорщина належить до перших п'яти країн ЄС, де найкраще жити і працювати.

 

"Ера ліберальної демократії закінчилася. Є люди в Європі, які досі жартують, тому що думають, що зможуть це виправити. Вони не розуміють, що структура не погіршилась, але світ змінився ", - додав він.

 

Нагадаємо, 27 квітня глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто відреагував на заяву України про вплив Москви на дії Будапешту, закликавши Київ припинити "фейкову пропаганду".  Він знову повторив свою заяву про те, що Україна порушує міжнародне право і права угорської меншини.

 

25 квітня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сформував склад нового уряду та представить його найближчим часом.  За даними видань, збереже свою посаду міністр закордонних справ Петер Сіярто, який критикує Україну, зокрема через закон про освіту. Крім того, відразу кілька видань повідомляють про те, що міністр оборони Іштван Шимічко йде з посади, а замість нього в уряд "буде призначений генерал", і це принципове рішення Орбана. 

 

Як повідомлялося, 9 квітня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан офіційно оголосив про свою перемогу на парламентських виборах.  За даними підрахунку голосів, оприлюднених ЦВК, партія Орбана отримала підтримку 49,24% виборців. Зазначено, що після розподілу "бонусів" від тих партій, які не подолали бар'єр, партія прем'єр-міністра буде мати більше 50% мандатів за партійними списками. Крім того, згідно з повідомленням, партія отримала перемогу у виборах за мажоритарними округами, таким чином вона буде контролювати 2/3 голосів в парламенті.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.