НОВИНИ

Європа більше не може покладатися на США для свого захисту – Меркель

Мова йде про рішення Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Європа має взяти власну долю у свої руки і не покладатися на захист США. Про це вона заявила у четвер в Аахені, повідомляє Agence France Press.

 

"Більше не є так, що Сполучені Штати просто захищають нас. Європа повинна взяти власну долю у свої руки, це завдання на майбутнє" - зауважила вона.

 

Зазначається, що дану заяву очільниця зробила після того як президент США Дональд Трамп "залишив" своїх європейських союзників і оголосив про вихід з ядерної угоди з Іраном.

 

Нагадаємо, 10 травня у німецькому місті Аахен розпочалися тристоронні переговори президента України Петра Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Емануелем Макроном. 

 

Раніше Канада висловила розчарування через рішенням президента США Дональда Трампа вийти із Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA). 
 

8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із ядерної угоди з Іраном, а також відновлять усі санкцій, які було знято у рамках угоди, і запровадять додаткові економічні обмеження.

 

У свою чергу, влада Ірану прокоментувала рішення президента США Дональда Трампа щодо виходу з ядерної угоди, назвавши його "незаконним".  Крім того, 9 травня в Ірані депутати парламенту спалили паперовий прапор Сполучених Штатів Америки  з криками "Смерть Америці" після рішення президента Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Тегераном.

 

Як повідомлялось, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що глибоко розчарований рішенням президента Сполучених Штаів Америки Дональда Трампа вийти зі Спільного всеосяжного плану дій з щодо іранської ядерної програми і повернутися до режиму санкцій щодо Тегерана.

 

Також Німеччина, Франція та Велика Британія заявили, що не підтримують рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іраном.