НОВИНИ

За час агресії РФ постраждали понад 4,4 млн українців - Геращенко

Зазначається, що агресивна зовнішня політика Росії вимагає посилення санкційного тиску.

 Перший віце-спікер Верховної ради України Ірина Геращенко заявила, що за час агресії Російської Федерації постраждали понад 4,4 млн українців та загинули понад 2 тисячі українських військових. Про це повідомляє прес-служба Ради. 

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час круглого столу у Королівському інституті міжнародних справ (Велика Британія) на тему: "Конфлікт на Донбасі: людський вимір та вплив на внутрішню політику".

 

"Під час дискусії Ірина Геращенко повідомила про ряд питань гуманітарної підгрупи ТКГ, які залишаються заблокованими. За її словами, одним із таких питань є запровадження тристороннього механізму пошуку зниклих безвісти на Донбасі за участі МКЧХ. При цьому політик поінформувала, що нині понад 300 осіб вважаються зниклими безвісти", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що агресивна зовнішня політика РФ, а також відсутність виконання нею взятих зобов`язань, вимагає посилення санкційного тиску. 

 
Крім того, Геращенко підкреслила, що найближчим часом РФ намагатиметься дестабілізувати ситуацію в Європі, зокрема й в Україні. 
 
 
"Переконані, що Росія втручатиметься в майбутні президентські та парламентські вибори" - зауважила вона.
 
Нагадаємо, 8 травня Генеральна прокуратура України оголосила про підозру двом особам із терористичної організації "ЛНР" через обстріл мирного населення у місті Попасна та Попаснянському районі Луганської області в 2015 році, унаслідок якого загинули 11 мирних жителів. Зазначається, що бойовиків підозрюють у порушенні ч. ч. 2, 3 ст. 258 (терористичний акт), ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни), ч.2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України.