НОВИНИ

Ігор Лосєв: В українському суспільстві практично немає потужної системи культурного розпізнавання «свій — чужий»

Чимало українців не бачать демаркаційної лінії між українським і російським.

В українському суспільстві практично немає потужної системи культурного розпізнавання «свій — чужий», чимало українців не бачать демаркаційної лінії між українським і російським, на що й робив ставку Кремль у період намагань створити так звану Новоросію. Про це пише оглядач Тижня Ігор Лосєв.

 

За його словами, така особливість уможливлювала продукування пропагандистсько-політичних проектів на кшталт «одного народу», «братського союзу», «єдиного простору» тощо.

 

«На недопущення усвідомлення об’єктивного існування міжкультурної демаркаційної лінії сьогодні, як і вчора, в Україні працює потужний московський і промосковський «культурний фронт», який утворюють телеканали (найяскравіший приклад — «Інтер») і видання, FM-радіостанції та інтернет-ресурси. Адже в РФ знають, що культурне панування є запорукою панування політичного, економічного та ідеологічного. Культурно колонізовані народи легко сприймають усі інші різновиди колонізації, не вбачаючи в них великої шкоди, оцінюючи це як природний і на загал позитивний процес», — пише Лосєв.

 

Він наголосив, що поки що міф «єдності культур» в Україні не зазнав остаточної поразки й далі впливає на суспільство.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.