НОВИНИ

Саудівська Аравія погрожує розробляти ядерну зброю, якщо Іран відновить збагачення урану

Зазначається, що глава МЗС Саудівської Аравії похвалив рішення Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що Ер-Ріяд почне розробляти ядерну зброю, якщо Тегеран відновить свою ядерну програму. Про це йдеться в інтерв'ю CNN.

 

"Ми зробимо все для захисту нашого народу. Ми заявили дуже ясно, що якщо Іран отримає ядерний потенціал, ми зробимо все можливе, щоб зробити те ж саме", - зауважив він.

 

Читайте також: Світ про вихід США з іранської угоди: помилка історичної ваги

 

Зокрема, глава МЗС Саудівської Аравії похвалив рішення президента США Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Іраном. Так, угода була складена неякісно, так як у ній нічого немає про ракетну програму Тегерану і підтримку тероризму.

 
"Ми вважаємо, що ядерна угода була помилковою", - підкреслив він.
 
 
Раніше Канада висловила розчарування через рішенням президента США Дональда Трампа вийти із Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (JCPOA). 
 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із ядерної угоди з Іраном, а також відновлять усі санкцій, які було знято у рамках угоди, і запровадять додаткові економічні обмеження.

 

У свою чергу влада Ірану прокоментувала рішення президента США Дональда Трампа щодо виходу з ядерної угоди, назвавши його "незаконним".  Крім того, 9 травня в Ірані депутати парламенту спалили паперовий прапор Сполучених Штатів Америки  з криками "Смерть Америці" після рішення президента Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Тегераном.

 

Як повідомлялось, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що глибоко розчарований рішенням президента Сполучених Штаів Америки Дональда Трампа вийти зі Спільного всеосяжного плану дій з щодо іранської ядерної програми і повернутися до режиму санкцій щодо Тегерана.

 

Також Німеччина, Франція та Велика Британія заявили, що не підтримують рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іраном.