НОВИНИ

Асоціація єврейських організацій заперечила звинувачення конгресменів США

Зазначається, що ВААД України розцінює даний лист як антиукраїнську дифамацію, яку використовують у пропагандистському секторі гібридної війни РФ проти України.

Асоціація єврейських громадських організацій та громад України відреагувала на лист 56 конгресменів Сполучених Штатів Америки до Держдепартаменту щодо "антисемітизму в Україні", заявивши, що в Україні не героїзують "нацистських колаборантів" та не підтримують заперечення Голокосту. Про це йдеться в заяві президіуму ВААДУ, яку опублікував Йосип Зісельс у Facebook.

 

За його словами, у тексті листа конгресменів міститься ціла низка невідповідних дійсності тверджень та некоректних формулювань.

 

"В першому ж абзаці твердження про "підтримуване державою спотворення й заперечення Голокосту", що спостерігається в Україні, відвертим чином суперечить дійсності. Це звинувачення абсурдне. Нам не відомий жодний факт, коли б українська держава підтримувала заперечення Голокосту, в тому чи іншому вигляді. Маємо сумніви, що хто-небудь із конгресменів, що підписали лист, може назвати бодай один такий випадок", - йдеться у заяві.

 

 

Зазначається, що твердження конгресменів, що "закони України від 2015 року йдуть навіть далі в глорифікації нацистських колаборантів і впроваджують карну відповідальність за заперечення їхнього героїзму" не відповідає дійсності.

 

"В законі України "Про правовий статус і вшанування пам’яті борців за незалежність України в XX столітті" взагалі немає нічого ані про будь-чий героїзм, ані про відповідальність за його заперечення. Власне, й інтерпретація цього закону як глорифікаційного може бути оскаржена. Закон, насправді, констатує очевидне – те, що учасники боротьби за українську незалежність боролись за українську незалежність. Ну і, звісно ж, у тексті закону в переліку з десятків організацій і груп нема українських колабораціоністських формувань – таких, як дивізія СС "Галичина" чи батальйон абверу "Нахтігаль", - йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що ні значних змін, ні сплеску кількості антисемітських інцидентів в Україні останнім часом не спостерігається. 

 

"Звісно, ми не можемо стверджувати достовірно, що саме змушує конгресмена Ро Ханна, який раніше не звертав особливої уваги на те, що відбувається у Східній Європі, приблизно з березня 2018 року, почати активно виступати з публічною підтримкою російської зовнішньої політики. Але доволі очевидно, що його звертання до проблем «українського антисемітизму» варто розуміти саме в цьому контексті", - йдеться у заяві.

 

Зокрема, попередні рази, коли конгресмени США писали подібні листи, у 2009 і у 2013 роках, вони були ініційовані політтехнологами, що працювали на Кремль.

 

Так, поява даного листа є частиною нової хвилі антиукраїнської пропаганди спекулювання на темі антисемітизму.

 

"Ми розцінюємо цей лист як антиукраїнську дифамацію, яку вже використовують у пропагандистському секторі гібридної війни РФ проти України. Ми закликаємо усіх зацікавлених у достовірній інформації про антисемітизм в Україні звертатися за нею до Вааду України", - підсумували у заяві.

 

Нагадаємо, 26 квітня 56 конгресменів Сполучених Штатів Америки заявили про занепокоєння через зростання фінансованого державою антисемітизму і заперечення Голокосту в Європі, зокрема в Україні та Польщі.  Зазначається, що конгресмени закликали Держдепартамент приєднатися до  "боротьби проти антисемітизму, ксенофобії і всіх форм нетерпимості, закликавши уряди Польщі та України беззастережно відмовитися від спотворень Голокосту і вшанування нацистських колабораціоністів". Так, конгресмени заявили, що Україна прославляє "нацистських колабораціоністів Степана Бандеру, Рамана Шухевича та Організацію українських націоналістів, а також Українську повстанську армію". Прославленням нацистських колаборантів, на думку конгресменів, є "проупівська кампанія 2017 року", яку проводив Інститут нацпам'яті, а саме перейменування вулиць на честь діячів ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича у Києві та  проведення фестивалю Шухевича у Львові У свою чергу, конгресмени відзначили, що "неонацистський батальйон Азов" повинен бути розпущеним, а не включеним до складу Нацгвардії.

 

Згодом директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович відреагував на лист 56 конгресменів Сполучених Штатів Америки до Держдепартаменту щодо "антисемітизму в Україні",  назвавши дане звернення "змішуванням некомпетентності та свідомим спотворенням інформації, змішуванням правди і брехні".

 

Як повідомлялось, Міністерство внутрішніх справ України відкинуло звинувачення 57 конгресменів США щодо  фінансуванні Україною антисемітизму.  У відомстві нагадали, що в жовтні 2017 року Національна поліція викрила організоване злочинне угруповання, яке, за даними слідства, протягом 2016-2017 років здійснювало напади на дипломатичні установи, іноземні організації, пам’ятки архітектури й культові споруди на території держави з «провокативною метою підриву дружніх відносин» України з іноземними партнерами, зокрема, США, Польщею, Угорщиною, Ізраїлем. Крім того, у міністерстві також відкидають звинувачення на адресу військового підрозділу Національної гвардії України, який конгресмени назвали "неонацистським батальйоном "Азов".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.