НОВИНИ

У Сенаті США оприлюднили частину доповіді щодо втручання Росії у вибори

Очікується, що остаточну версію доповіді представлять в серпні.

Комітет Сенату США з розвідки оприлюднив несекретну частину доповіді щодо розслідування втручання РФ в американські президентські вибори в 2016 році. Документ опублікований на сайті комітету.  

 

Зокрема, у документі зазначається, що втручанням в американські вибори Росія намагалася підірвати демократичні процеси в США.

 

"Метою Росії був підрив віри суспільства в демократичний процес в США, обмовити Гілларі Клінтон (кандидата від Демократичної партії – Ред.) і знизити її шанси виграти вибори",  – йдеться в звіті.

 

Крім того, наголошується, що втручання у вибори почалося за особистим розпорядженням президента Росії Владіміра Путіна.  

 

Так, згідно з документом, з планами уряду Росії підіграти кандидату в президенти Дональду Трампу згодні Центральне розвідувальне управління (ЦРУ), Федеральне бюро розслідувань (ФБР) і Агентство національної безпеки (АНБ).

 

Крім того, сенатори впевнені, що в операції по втручання у вибори брали участь хакери, "тролі", проплачені блогери, спецслужби і російські державні засоби масової інформації, в першу чергу RT і Sputnik.

 

Очікується, що остаточну версію доповіді представлять в серпні.

 

Нагадаємо, 27 квітня Комітет палати представників Конгресу США розсекретив частину доповіді щодо справу про втручання РФ у вибори президента США. 

 

Як повідомлялося 24 квітня, офіційний представник Департаменту національної безпеки Сполучених Штатів Америки (Department of Homeland Security, DHS) Жанетт Манфра заявила, що в 21 штаті було підтверджено хакерське втручання з боку Росії у період президентських виборів у США 2016 року.

 

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.

 

Згодом також стало відомо, що розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР.