НОВИНИ

У Швейцарії розсекретили рахунки екс-регіонала Єфремова – ЗМІ

Згідно з рішенням Федерального суду Швейцарії, рахунки Єфремових будуть заблоковані, поки Україна не доведе у суді злочинне походження коштів.

У Швейцарії на рахунки, пов'язані з колишнім головою фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим, з 2006 року надійшло 33 мільйони швейцарських франків. Про це свідчать документи, оприлюднені і реєстрі судових справ Швейцарії, передає DW.

 

Як зазначається, за інформацією правоохоронців, відповідні рахунки контролюють син Олександра Єфремова – Ігор та його дружина.

 

"Гроші у Швейцарії лежать на підконтрольних сину і невістці Єфремова рахунках низки компаній з Кіпру, Британських Віргінських островів та Канади. Саме ці рахунки фігурують у кримінальній справі, відкритій проти Олександра Єфремова в Україні після втечі Віктора Януковича", – йдеться в повідомленні.

 

Згідно з документами, які містяться в українському реєстрі судових рішень, Олександра Єфремова звинувачують у розтраті бюджетних коштів державного підприємства "Луганськвугілля" в особливо великому розмірі. У результаті, як випливає із швейцарських судових документів, держпідприємство купило у фірм Єфремових у період з 2008 по 2014 рік шахтне обладнання на загальну суму (у перерахунку) близько 374 мільйона швейцарських франків.

 

"Син Олександра Єфремова Ігор, його дружина і підконтрольні їм компанії протягом декількох років судилися у Швейцарії, вимагаючи розморозити 33 мільйони франків, заблоковані з червня 2016 року. Єфремови переконували швейцарських суддів, що кримінальні справи проти Єфремова-старшого є "політичною розправою"< …> Але швейцарські судді відмовилися розморожувати рахунки", – наголошується в повідомленні.

 

Водночас, згідно з рішенням Федерального суду Швейцарії від 21 березня, рахунки Єфремових будуть заблоковані доти, доки Україна не доведе у суді злочинне походження коштів.

 

Крім того, у Федеральному відомстві юстиції Швейцарії заявили, що українським слідчим на підставі рішення Федерального суду у середині квітня було передано банківські документи про рух коштів на швейцарських рахунках Єфремових.

 

"Швейцарські правоохоронці також передали українським колегам матеріали кримінальної справи за підозрою Ігоря Єфремова у відмиванні грошей, включно з протоколом допиту Єфремова-молодшого. Цю справу у Швейцарії було закрито 2015 року за браком доказів", – додали у виданні.

 

Як повідомлялося, 26 квітня Старобільський районний суд Луганської області продовжив запобіжний захід колишньому голові парламентської фракції Партії регіонів Олександру Єфремову, у вигляді утримання під вартою до 24 червня. 

 

Нагадаємо, 1 серпня 2016 року Печерський райсуд Києва узяв під варту екс-голову фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова. Крім посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, Єфремову інкримінується державна зрада, пряма підтримка злочинної організації "ЛНР", а також незаконне заволодіння майном "Луганськвугілля". 4 січня 2017 року прокуратура спрямувала до суду обвинувачення проти Єфремова.