НОВИНИ

У окупованому Криму працівники СІЗО погрожують розправою українцю Балуху

За даними правозахисника, охоронці СІЗО приходять до українського активіста з обшуками в нічний або ранковий час.

У окупованому Криму  працівники сімферопольського СІЗО погрожують розправою незаконно засудженому українському активісту Володимиру Балух через його "волелюбність". Про це у вівторко, 8 травня, повідомив експерт Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін.

 

"Нам відомо, що охорона СІЗО періодично погрожує розправою Балух за його дії. Вони кажуть йому, що він, рано чи пізно, буде покараний за волелюбність. Зараз до нього приходять з обшуками в нічний або ранковий час. Проводити обшуки можна, але в певні години або в екстрених випадках. Таким чином вони не дають йому відпочити", - повідомив Чекригін.

 

Як повідомлялось, 20 квітня Кримська правозахисна група повідомила, що засудженого в анексованому Росією Криму українського активіста Володимира Балуха мають намір відправити в карцер СІЗО Сімферополя.  За даними правозахисників, Балуха звинувачують в «порушенні правил внутрішнього розпорядку».

 

19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України вимагає допустити українських лікарів до незаконно засудженого в окупованому Криму Володимира Балуха.

 

13 квітня Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент заявив, що в окупованому Криму на незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха чинять психологічний тиск та б'ють. Згодом заступник голови правління Кримьської правозахисної групи Володимир Чекригін повідомив, що до Балуха не пускають медиків.

 

16 квітня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена Росії Тетяни Москальковоі з проханням надати кваліфіковану медичну допомогу незаконно засудженому в окупованому Криму Володимиру Балуху.  А також закликала РФ провести розслідування щодо фізичного та психологічного тиску на Балуха.

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.