НОВИНИ

Держкіно повідомило, що не виділяло коштів на скандальний фільм «Анна Київська»

Голова Держкіно пообіцяв, що у разі підтвердження компанією-виробником наявності необхідної суми для фінансування проекту та підготовки документів для укладення договору на виробництво стрічки даному питанню буде присвячено додаткову увагу.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко у відповіді на запит  Тижня щодо непорозуміння довкола майбутнього фільму «Анна Київська», автор сценарію якого втілює поширене у французькій історичній літературі суто російське бачення постаті королеви Анни, повідомив, що договір на отримання державної фінансової підтримки між Держкіно та компанією виробником не укладено.

 

«На даний час договір на отримання державної фінансової підтримки між Держкіно та компанією виробником не укладено, також Держкіно не отримувало інформацію щодо запланованих зйомок фільму у 2018 році та інформацію, яка б підтверджувала наявність у виробника необхідної суми фінансування, у тому числі від спів-продюсерів», - йдеться у відповіді.

 

 

Також Іллєнко зауважив, що Держкіно не фінансують фільмів з антиукраїнською позицією і запевнив, що в разі підтвердження компанією-виробником наявності необхідної суми для фінансування проекту та підготовки документів для укладення договору на виробництво національного фільму «Anne de Kiev» (Анна Ярославна) даному питанню буде присвячено додаткову увагу.

 

Нагадаємо, «Український тиждень» надіслав звернення до голови Державного агентства з питань кіно Пилипа Іллєнка щодо сумнівності авторки сценарію нового франко-українського фільму "Анна Київська", зйомки якого заплановані на цей рік.

 

Згідно з результатами конкурсу від червня 2017-го, автором сценарію  фільму обрано французьку письменницю Жаклін Доксуа, яка написала книгу "Анна Київська — королева Франції". Авторка  послідовно втілює й без того поширене у французькій історичній літературі суто російське бачення постаті королеви Анни. Книжка не містить жодних згадок про Україну. 

 

Вона вийшла під редакцією відомого українофоба, голови редакційної ради газети «Русская мысль» Віктора Лупана. На сторінках своєї газети Лупан демонструє відверто антиукраїнські погляди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.