НОВИНИ

Міністр економіки Німеччини приїде в Україну і РФ обговорити "Північний потік-2"

Зазначається, що поїздка Петера Альтмаєра запланована на 13 і 14 травня.

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр запланував здійснити візит до Росії та України для обговорення проекту газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на джерела з уряду ФРН.

 

Зазначається, що поїздка запланована на 13 і 14 травня.

 

Очікується, що глава мінекономіки обговорить з російським і українським колегами питання енергетики і економічної політики.

 

Так, головними темами переговорів стануть майбутнє проекту газопроводу "Північний потік-2" і України "як транзитної країни для постачань російського природного газу до Європи".

 

"Важливою ​​темою візиту Альтмаєра до Москви мають стати німецько-російські економічні відносини. Повідомляється також, що глава німецького мінекономіки планує взяти участь в підготовці зустрічі канцлерки ФРН Анґели Меркель (Angela Merkel) і президента Росії Володимира Путіна, яка має відбутися 18 травня в Сочі", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 3 травня у німецькому місті Лубмин у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочали роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування газопроводу "Північний потік-2". 

 

26 квітня міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". 

 

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.