НОВИНИ

В Україні відзначають День пам’яті та примирення

До пам'ятного дня приурочені меморіальні заходи, церемонії покладання квітів, зустрічі з ветеранами.

В Україні 8 травня в річницю капітуляції нацистської Німеччини відзначають День пам’яті та примирення.

 

Відповідно до указу президента України Петра Порошенка, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму». Символом свята є червоний мак. 

 

 

 

Зауважимо, що до Дня пам'яті і примирення приурочені меморіальні заходи, церемонії покладання квітів, зустрічі з ветеранами. Акція "Перша хвилина миру" також проходить щорічно в містах України 8 травня о 23:01.

 

8 травня 2018 об 11:00 у Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкриється фотовиставка "Герої".

 

На Співочому полі в День пам'яті і примирення з 12:00 до 18:00 пройде мистецька програма "Рокам ніколи пам'яті не стерти", в якій візьмуть участь колективи самодіяльності ветеранів.

 

У філії Музею історії Києва (Музеї окупації) о 12:00 8 травня розпочнеться кінолектроій "Битва за Дніпро і визволення Києва".

 

Загальноукраїнська акція "Перша хвилина миру" за участю перших осіб держави розпочнеться 8 травня 2018 о 22:40 в столичному Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

 

Святкування на честь закінчення Другої світової війни продовжаться 9 травня. Цей день є офіційним вихідним днем ​​для українців, а з 2016 року свято носить назву День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.