НОВИНИ

Bellingcat назвав імена російських офіцерів, які керували обстрілом Маріуполя в 2015 році

Крім того, волонтерам вдалося встановити, що за день до обстрілу Маріуполя з Росії в Україну були переправлені дві батареї ракетних систем залпового вогню.

Міжнародна волонтерська група Bellingcat повідомила про дев'ять російських офіцерів, які брали участь в обстрілі з реактивних систем залпового вогню Маріуполя 24 січня 2015 року. Відповідне розслідування опубліковане на сайті Bellingcat.

 

 

"Команді Bellingcat вдалося переконливо встановити, що артилерійський удар по місту Маріуполь в Донецькій області України 24 січня 2015 року, в результаті якого загинуло не менше 30 мирних жителів і більше 100 отримало поранення, був здійснений з підконтрольної Росії території. Bellingcat також вдалося встановити, що обстріл відбувався під керівництвом і наглядом діючих російських військовослужбовців. Команда Bellingcat встановила особи дев'яти російських офіцерів, у тому числі генерала, двох полковників і трьох підполковників, які брали безпосередню участь у цій операції", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, Bellingcat вдалося встановити, що за день до обстрілу Маріуполя з Росії в Україну були переправлені дві батареї ракетних систем залпового вогню (РСЗО).

 

Як повідомляється, рано вранці 24 січня 2015 року зазначені батареї були розгорнуті поряд з селом Безіменне з метою обстрілу міста Маріуполя і його околиць, а згодом були повернені в Росію.

 

Так, у ході аналізу подій 23 і 24 січня 2015 року Bellingcat також вдалося виявити двох російських генералів, які брали участь у відборі і призначенні російських артилерійських фахівців на керівні пости на сході України.

 

Наголошуєтеся, що розслідування стало можливе завдяки доступу до аудіо- і відеоданих, поданих українською владою до Міжнародного суду ООН у рамках розгляду справи проти Росії.

 

"Ці дані були передані декільком міжнародним розвідувальним ЗМІ з метою незалежної оцінки. Bellingcat і партнери проаналізували велику кількість перехоплених телефонних переговорів між учасниками озброєного конфлікту, які на момент обстрілу знаходилися в районі Безіменного. Команда Bellingcat провела ретельну повторну перевірку подій, імен і місць розташування, а також метаданих дзвінків, за відкритими джерелами, у тому числі по супутникових знімках, постах в соціальних мережах і зразках голосів з публічних виступів деяких зі встановлених осіб. Детальний аналіз дозволив виявити окремих осіб і військові підрозділи, а також зробити реконструкцію подій, що призвели до обстрілу житлових кварталів Маріуполя", – зазначається  в повідомленні.

У ході розслідування були встановлені наступні російські офіцери, які здійснювали командування батарей РСЗО на різних рівнях в день обстрілу Маріуполя або які давали цілевказівку з іншого району на сході України :

 

Генерал-майор Стєпан Стєпановіч Ярощук.

 

 

Алєксандр Іожєфовіч Цаплюк, позивний "Горець".

 

 

Алєксандр Анатолієвіч Муратов.

 

 

Максім Владіміровіч Власов, позивний "Югра".

 

 

Сєргєй Сєргєєвіч Юрчєнко, позивний "Воронеж".

 

 

Алєксандр Валєрієвіч Грунчєв, позивний "Терек".

 

 

Крім того, Bellingcat встановив імена російських офіцерів, які займалися відбором і відправкою артилерійських командирів і артилерійських систем на схід України:

 

Полковник Олєг Леаргієвич Кувшинов.

 

 

Генерал-майор Дмітрій Ніколаєвіч Клімєнко.

 

 

Полковник Сєргєй Івановіч Лісай.

 

 

Також встановлено двох бойовиків, громадян Росії і України, які здійснювали безпосереднє командування артилерійськими підрозділами, що обстрілювали Маріуполь:

 

Алєксандр Міхайловіч Євтоді, позивний "Пепел".

 

 

Граір Мануковіч Єгіазарян, позивний "Шрам".

 

 

"Повна версія розслідування з подробицями біографій кожного з цих людей, описом ходу розслідування і аналізом самого артилерійського обстрілу буде опублікована пізніше цього тижня", – додали в Bellingcat.

 

Як повідомлялося, 7 травня Голова Служби безпеки України Василь Грицак оприлюднив матеріали розслідування, які доводять безпосередню участь російських військових у обстрілах мікрорайону «Східний» у Маріуполі 24 січня 2015 року. 

 

Нагадаємо, 24 січня 2015 року бойовики обстріляли мікрорайон "Східний" у Маріуполі, внаслідок чого  загинули 29 громадян України, 92 отримали поранення, пошкоджено житлові та нежитлові будинки, ринки. Обстріл Маріуполя кваліфікували як теракт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.