НОВИНИ

РФ збирається "мобілізувати" проросійський електорат перед виборами в Україні – Тимчук

"Передвиборну роботу" збираються провести на тимчасово окупованих територіях та в Росії.

Адміністрація президента Росії поставила перед політтехнологами Російського інституту стратегічних досліджень  завдання провести оцінку електорального потенціалу громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, а також тих, які тимчасово проживають в РФ, на предмет можливості «стимулювання їх волевиявлення» задля підтримки необхідного для Кремля кандидата/кандидатів на президентських виборах 2019 року в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

 

Зокрема, він повідомив, що дослідження будуть проводитися під керівництвом російського політолога, директора Центру політичної кон'юнктури Олексія Чеснакова.


«У зв'язку з цим, командою  Чеснакова розробляються схеми «виборчої мобілізації» громадян України в ОРДЛО і РФ включно з фінансовим і транспортним забезпеченням для тих проросійськи налаштованих українських громадян, які будуть голосувати на президентських виборах», – йдеться в повідомленні.

 

Наголошується, що російська сторона розраховує організувати «кероване  голосування» в РФ, паралельно проводячи активну «передвиборну роботу» в Україні. В останньому випадку, за попередніми оцінками, Кремль розраховує на підтримку не менше двох мільйонів проросійсько-орієнтованих і чутливих до кремлівської пропаганди громадян України.

 

 «Загальної кількості виборців, яких можна «мобілізувати», за розрахунками російських експертів, буде достатньо для забезпечення виходу в другий тур президентських виборів вигідного РФ кандидата, а в подальшому - і його перемоги», – повідомив Тимчук.

 

Нагадаємо, раніше Дмитро Тимчук повідомив, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей командування бойовиків отримало наказ про формування двох батальйонів для участі в збройному конфлікті в Сирії.