НОВИНИ

ФСБ намагається звинуватити кримськотатарського підприємця Веліляєва у сприянні тероризму - Чубаров

Зазначається, що справа проти бізнесмена – це початок більш загрозливих процесів щодо всього кримськотатарського народу.

Федеральна служба безепки Росії намагається звинуватити кримськотатарського підприємця Ресуля Веліляєва в «діяльності щодо існування терористичних екстремістських організацій». Про це у Facebook повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

 

«Таким чином хочуть знищити коло кримськотатарських підприємців, які, попри всі форми тиску, залишаються звичайними людьми. Вони не виходять на площі, не протестують проти окупації... але вони і не кланяються, вони не підспівують окупантам, не підтримують їхні фейкові заходи», – зазначив Чубаров.

 

За його словами, справа проти Ресуля Веліляєва та інших людей з його команди – це початок більш загрозливих процесів щодо всього кримськотатарського народу.

 

«Формальним приводом, щоб «закрити» Ресуля Веліляєва і Алі Барієва є те, що вони нібито порушили ч.2 ст. 238 Кримінального кодексу Росії, яка говорить про відповідальність за збереження і реалізацію неякісних продуктів... Виходить, за статтею, яка не належить до тяжких злочинів, коли немає наслідків таких дій для конкретної людини або людей, ФСБ прийшла в магазини з нібито простроченими продуктами, схопила підприємців і повезла в СІЗО Лефортово», – заявив політик.

 

Раніше стало відомо, що у Росії суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту для кримського підприємця Ресуля Веліляєва, якого затримали в окупованому Криму 26 квітня. 

 

Як повідомлялося, 27 квітня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що затриманих напередодні кримськотатарських підприємців Ресуля Веліляєва й Алі Барієва вивезли з території окупованого Криму. 

 

Нагадаємо, 26 квітня глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що в окупованому Криму від ранку почалися масштабні обшуки в будинках кримськотатарських підприємців, меценатів та активістів Алі Барієва, Асана Барієва, Ремзі Веліляєва, Ресуля Веліляєва, Екрема Веліляєва, Зери Веліляєвої, а також їхніх дорослих дітей, які проживають окремо. Водночас в інших регіонах Криму  проходять  обшуки у всіх філіях підприємства "КримОпт", яке належить братам Веліляєвим.

 

Згодом стало відомо, що російські силовики у Білогірську відвозять після проведеного обшуку директора "КримОпта" Алі Барієва. Водночас глава Меджлісу кримськотатарського народу заявив, що Ресуля Веліляєва та Алі Барієва відвезли до Сімферополя.

 

Міністерство закордонних справ України пообіцяло звернутися до міжнародних судів у зв'язку з масовими обшуками кримськотатарських підприємців, меценатів  та активістів у Криму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.