НОВИНИ

Кандидат Трампа на пост глави ЦРУ заявила про бажання відмовитись від посади - ЗМІ

Раніше поширилася інформація про участь Хаспел у тортурах у секретній в'язниці американської розвідки в Таїланді.

Джина Хаспел, висунута президентом США Дональдом Трампом, заявила про намір відмовитися від призначення на посаду керівника ЦРУ. Про це повідомила газета Washington Post, посилаючись на власні джерела з числа офіційних представників.

 

За даними видання, відмовитися Хаспел запропонували її прихильники, які повідомляли, що в Білому домі існують серйозні сумніви в тому, що сенат затвердить її кандидатуру на цей пост, оскільки раніше поширилася інформація про участь кандидата в тортурах ув'язнених секретної в'язниці ЦРУ в Таїланді, якою вона тоді керувала.

 

Так, у п'ятницю, 4 травня,  Хаспел була викликана в Білий дім, де обговорювалася тема її участі в тортурах, в тому числі в витончених тортурах водою, які створюють в ув'язнених ілюзію того, що вони тонуть.

 

На цій зустрічі Хаспел заявила про намір відмовитися від призначення, щоб під час слухань у сенаті при розгляді її кандидатури не завдавати шкоди іміджу ЦРУ. Не увінчався успіхом і візит представників Білого дому в офіс Хаспел в штаб-квартирі ЦРУ, які намагалися переконати її не відмовлятися від призначення. Лише в суботу Білому дому вдалося отримати згоду Хаспел на участь у сенатських слуханнях, намічених на 9 травня, повідомляє видання.

 

Як повідомлялось, заступник директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Сполучених Штатів Америки Джина Гаспел призначена на посаду виконуючого обов'язки директора ЦРУ. Зазначається, що вона стала першою жінкою на чолі ЦРУ.

 

Нагадаємо, 26 квітня сенат США затвердив кандидатуру Майка Помпео на посаду державного секретаря. Очільника підтримали 57 сенаторів.

 

Згодом Майк Помпео склав присягу та офіційно став державним секретарем США.

 

13 березня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп призначив на посадунового директора Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Джину Гаспел. Зазначається, що раніше Гаспел була заступником екс-директора ЦРУ Майка Помпео, який займає місце держсекретаря США. Наголошується, що Гаспел та Помпео довгий час працювали разом, тому "створили велику взаємну повагу".

 

Раніше президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп звільнив з посади державного секретаря Рекса Тіллерсона.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.