НОВИНИ

ЄС і США стурбовані масовими затриманнями в Росії

Російська влада повинна дотримуватися міжнародних зобов'язань для захисту зазначених прав та негайно звільнити мирних демонстрантів та журналістів.

Євросоюз закликав Москву негайно відпустити затриманих мирних демонстрантів та журналістів. Про це йдеться у заяві речниці зовнішньополітичної служби ЄС Майі Косьянчич.

 

"Затримання більш ніж тисячі демонстрантів та насильство, яке російська влада застосовувала проти них сьогодні, загрожують основним свободам вираження поглядів, об'єднань та зібрань у Російській Федерації. Затримання журналістів також загрожує свободі ЗМІ. Ці основні права закріплені в російській конституції, і ми сподіваємось, що вони будуть захищатися, а не руйнуватися", - заявили в Євросоюзі.

 

У заяві наголосили, що навіть якщо деякі демонстрації не були дозволені у місці, де вони відбулися, це не може виправдати жорстокість міліції та масові арешти. Російська влада повинна дотримуватися міжнародних зобов'язань для захисту зазначених прав та негайно звільнити мирних демонстрантів та журналістів.

 

Окрім цього, речниця Державного департаменту США Хезер Науерт заявила, що "Сполучені Штати засуджують затримання в Росії сотень мирних протестувальників і вимагають негайно звільнити їх".

 

За її словами, лідери, впевнені у своїй легітимності, не арештовують своїх мирних опонентів за протести.

 

Станом на 20:00, 5 травня, затримано 1607 осіб. 

 

Нагадаємо, в Російській Федерації проходять масові затримання учасників акції "Він нам не цар", яка приурочена до інавгурації президента Росії Владіміра Путіна.  В 19 російських містах на акціях правоохоронці затримали не менше 1230 осіб.

 

Варто зазначити, що 592 особи затримано в Москві, 164 у Челябінську, 75 в Якутську, 63 в Тольятті, 53 в Санкт-Петербурзі, 49 в Краснодарі, 35 у Красноярську, 26 в Новокузнецьку.

 

Окрім цього, на Пушкінській площі під час акції "Він нам не цар" затримали опозиційного політика Алєксєя Навального.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.