НОВИНИ

"Замороження співпраці з Мюллером". Сенатори США вимагають пояснень від Луценка

Вони підкреслили, що спільне розслідування цієї справи має значення не тільки для розслідування Мюллера, але має критичне значення для викриття корупційної практики часів президентства Януковича.

Троє американських сенаторів-демократів звернулися до генпрокурора України Юрія Луценка з проханням роз'яснити ситуацію щодо повідомлень у ЗМІ про начебто замороження співробітництва ГПУ зі спецпрокурором Мюллером по справі Манафорта. Про це повідомляє Укрінформ.

 

"Пишемо вам, щоб висловити велике занепокоєння з приводу повідомлень про те, що ваш офіс здійснив кроки, які перешкоджають розслідуванню спеціального прокурора США Роберта Мюллера", - зазначається у листі.

 

У документі уточнюється, що газета The New York Times два дні тому повідомила про те, що Генпрокуратура України у квітні "заморозила" розслідування чотирьох справ, які стосуються Пола Манафорта та перешкоджала взаємодії українських слідчих з офісом спецпрокурора США.

 

Сенатори також наголосили, що двостороння співпраця в юридичних питаннях повинна розширюватися, незважаючи на політику. Адже спільне розслідування цієї справи має значення не тільки для розслідування Мюллера, але також має велике значення для викриття корупційної практики часів президентства Віктора Януковича.

 

Таким чином америкнскі сенатори поставили три конкретних запитання: чи дійсно ГПУ здійснило такі кроки; чи звертався хтось з адміністрації Трампа із закликом до українського уряду не взаємодіяти зі спецпрокурором Мюллером; і чи обговорювалася тема розслідування між українським і американським урядами, а також під час зустрічі президентів Порошенка і Трампа в Нью-Йорку в 2017 році?

 

Нагадаємо, спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в американські президентські вибори, склав перелік з понад 50 питань, які він хоче поставити президенту Дональду Трампу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.