НОВИНИ

У ДПСУ відреагували на затримання РФ українського судна в Чорному морі

Слободян прогнозує, що українських рибалок в окупованому Криму можуть притягнути до адміністративної відповідальності за "порушення кордону Росії".

Державна прикордонна служба України повідомила, що затримане прикордонниками Росії українське судно було належним чином оформлено та мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря або 12-мильної економічної зони. Про це в п'ятницю, 4 травня, заявив помічник керівника ДПСУ Олег Слободян.

 

Однак, за його словами, відповідальність за затримання російською ФСБ риболовецького судна неподалік від анексованого Криму несе його капітан, який, ймовірно, знехтував ризиками бути затриманим.

 

"Тобто судно не оформлялося на вихід за лінію державного кордону України, і сказати, яким чином і чому судно порушило державний кордон України та опинилося в зоні, яка нами вважається тимчасово окупованою Росією, поки що важко. Швидше за все, капітан судна прийняв таке рішення і подався туди, де, на їх думку, буде кращий вилов, і знехтував ризиками бути затриманим прикордонними силами країни-окупанта", – наголосив Слободян.

 

Водночас він додав, що прикордонники України продовжують вивчати обставини затримання. Однак наразі детальної інформації про інцидент немає через відсутність офіційних контактів з російськими прикордонниками, які працюють в анексованому Криму.

 

Крім того, Слободян прогнозує, що українських рибалок на території окупованого півострова можуть притягнути до адміністративної відповідальності за "порушення кордону РФ".

 

Нагадаємо, 4 травня російські прикордонники повідомили про затримання українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря.