НОВИНИ

У Міноборони назвали три версії щодо причин виникнення пожежі в Балаклії

Водночас у відомстві наголосили, що розслідування ще триває.

Міністерство оборони України повідомило, що зараз проводиться розслідування за фактом пожежі на колишньому сховищі боєприпасів у Балаклії Харківської області, наразі розглядають три версії. Про це в п'ятницю, 4 травня,  повідомив начальник озброєння Збройних сил України Микола Шевцов.

 

"Розглядаються три причини. Перша – загоряння трави шляхом попадання пожежного танка на пучок пороху, який лежав у траві. Друга – попадання іскри з танка з вихлопної труби. Третя – дія сонячних променів на вибухонебезпечні предмети, які знаходяться на цій території", – заявив він.

 

Як повідомлялось, прокуратура за фактом пожежі на колишньому сховищі боєприпасів у Балаклії Харківської області порушила справу про недбале ставлення до військової служби. 

 

Нагадаємо, 3 травня в Балаклеї Харківської області сталося загоряння після планового підриву боєприпасів. Згодом Міністерство оборони України підтвердило, що на колишній технічній території 65 арсеналу в Балаклії Харківської області сталася пожежа, до локалізації якої залучено два пожежні танка та інженерна машина розгородження.  У відомстві також повідомили, що детонація снарядів на території військового арсеналу в Балаклії почалася через наїзд на вибухівку танка. 

 

Мер Балаклії Іван Столбовий повідомив, що зараз проводиться частково евакуація 1,5 тис. людей – мешканців будинків, прилеглих до військового арсеналу. За словами голови  Харківської ОДА Юлії Світличної, евакуювати все місто наразі не планують.

 

Поліція обмежила в'їзд в Балаклію через пожежу на території колишнього сховища артилерійських боєприпасів.  Водночас голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична назвала контрольованою ситуацію в Балаклії.

 

Пізніше пожежні розрахунки Збройних сил України та Держслужби з надзвичайних ситуацій локалізували основні осередки пожежі у Балаклії на колишній технічній території 65-го арсеналу. 

 

4 травня Держана служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що в Балаклії знизилася інтенсивність вибухів, а  станом на 7 годину ситуація контрольована, спостерігається тління чотирьох окремих осередків. Згодом у ДСНС заявили, що станом на 11:00 в Балаклії припинилися вибухи. 

 

Водночас у Міністерстві оборони України заявили, що сховища боєприпасів у Балаклії знаходяться в безпеці. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.