НОВИНИ

Шведська академія повідомила, що в 2018 році не вручатимуть Нобелівську премію з літератури

Зазначається, що цьогорічну нагороду вручатимуть у 2019 році.

Шведська академія наук в п'ятницю, 4 травня, повідомила, що в 2018 році не буде присуджувати Нобелівську премію з літератури через скандал із сексуальними домаганнями.

 

Так, на зустрічі у Стокгольмі Академія дійшла висновку, що не готова обирати переможця цього року, оскільки виявилася втягнутою у скандал щодо порушення сексуальних прав, що спонукало кількох членів правління залишити цю установу.

 

У заяві Академії наголошується, що рішення ухвалили "з огляду на скорочення в Академії і зменшення суспільної довіри" до установи.

 

Зазначається, що цьогорічну нагороду вручатимуть у 2019 році.

 

Раніше чоловіка однієї з академіків, французького фотографа Жана-Клода Арно звинуватили в домаганнях декілька жінок, при чому декілька з цих інцидентів сталися у будівлях, що належать Академії. Крім того, фотографа звинуватили у розкритті стороннім імен майбутніх лауреатів премії з літератури.

 

Арно, який керував культурним проектом за фінансової підтримки Шведської академії наук, відкинув звинувачення у домаганнях і в тому, що розголошував імена лауреатів Нобелівської премії. Шість із 18 членів Академії, у тому числі дружина Арно Катаріна Фростенсон і керівник установи Сара Даніус, подали у відставку.

 

Нагадаємо, низка працівників Європейського парламенту повідомили, що стали жертвами сексуального домагання з боку чоловіків-європарламентарів. У зв’язку з цим, голова Європарламенту Антоніо Таяні 23 жовтня ухвалилв рішення провести термінові дебати з цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.